Ing. Jiří Dolejš

  • KSČM
Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Zlínský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Praha
Geomapa
Česká republika
0,27
muži 63%
ženy 36%
18+ 10%
26+ 27%
38+ 18%
50+ 43%

Průměrná známka je 0,27. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

22.08.2013 13:51:47 - Kateřina V.

Vláda KSČM

Dobrý den,
je více než zřejmé, že levice si získává čím dál více voličů a důvěry. V letech minulých se ale komunistický režim neosvědčil a mnoho pamětníků se obává návratu tohoto režimu, někteří dokonce zvažují emigraci. V čem by se lišila tehdejší vláda KSČ s případnou vládou KSČM? Jsou nějaké chyby, kterých by se případně KSČM snažila vyvarovat?
Děkuji a přeji Vám hezký den.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

24.08.2013 8:22:05 - Ing. Jiří Dolejš
Rozdíl mezi KSČ a KSČM je především v rovině programové - jestliže se KSČM hned po roce 1989  distancovala od zneužívání moci a mocenského monopolu své předchůdkyně, tak z toho jasně vyplývá, že je pro svobodou a demokratickou soutěž různých politických sil, tedy politickou pluralitu.  Jesltiže pochopila, že netržní, zbyrokratizovaná ekonomika narazila na meze svých možností a významně podvázala motivační potenciál a tvořivost lidí, tak je jasně že jsme pro pluralitu vlastictví místo monopolu totálně postátněné ekonomiky (samozřejmě ne pro opačný monopol, monopol soukromých korporací). A tyto různé formy vlastnictví se pohybují v  rámci regulovaného trhu. V těchto podstatných aspektech je idea socialismu zmodernizována do demokratické, postupně stále více samosprávné podoby. A v čem se s ostatní levicí významně shoduje, a to je i základem vzájemné spolupráce, je myšlenka upevńování efektivního sociálního státu a radikální demokracii zdola při rozšiřování vlivu občanské společnosti a přímé demokracie.