V zasvěcenějších kruzích se již dlouho ví, že si A. Babiš zřejmě zajišťuje informace, a to nejen o svých politických soupeřích, ale také o svých politických partnerech, jak se ukázalo v případě poslance Šincla.
Zřejmě mezi těmito dvěma skupinami žádný velký rozdíl nevidí.
Je velmi potřebné, aby A. Babiš veřejnosti celou věc vysvětlil. Jakou funkci v souvislosti s výkonem jeho veřejných funkcí v rámci skupiny Agrofertu má bývalý ředitel protikorupční policie Veselý? A jak v nedávné minulosti probíhala spolupráce A. Babiše s bývalým šéfem civilní rozvědky K. Randákem? Odkdy dokdy probíhala jejich spolupráce a zda probíhala i v době Randákovy „návštěvy“ v Monte Argentariu, kde exšéf civilní rozvědky údajně z vlastní iniciativy zajistil fotodokumentaci setkání špiček českých státních podniků a lobbistů s M. Topolánkem a M. Dalíkem. Je zřejmé, že zveřejnění této schůzky v létě 2009 přispělo k obrovské diskreditaci ODS a M. Topolánka osobně.
Praktiky jako je soukromé provozování policejních složek by neměly být tolerované, a to jak ze strany opozice, tak ze strany prezidenta a koaličních stran. Jde o velmi vážnou věc, mnohem vážnější nežli osobní invektivy na poslance Šincla.
Koncentrace politické a mediální moci s bezpečnostním zázemím v jedněch rukou je pro demokracii velmi nebezpečná.