Mimo jiné také proto, že by se okamžitě dostala do rozporu s dnes hlavním činitelem vlády, kterým je oligarcha a vlastník oligopolu v oblasti zemědělství a potravinářského průmyslu Babiš.
Z v těchto dnech zveřejněné studie Evropské komise vyplynulo, že se v České republice za připojení k mobilnímu internetu platí dvojnásobek unijního průměru. To je skutečný skandál. Samozřejmě, že těm, kdo poskytují mobilní internet, se to líbí a realizují díky tomu nezasloužené monopolní zisky…
Ochrana spotřebitele je velkým tématem politiky především socialistických a socialně-demokratických stran prakticky ve všech zemích západní Evropy. Ne tak je tomu u nás. U nás ochrana spotřebitele nikoho nezajímá. Jít do konfliktu z oligopoly totiž politiky bolí. .....
To, že v českých potravinářských supermarketech jsou potraviny v základním spotřebním koši o třetinu dražší než v sousedním Německu a asi o pětinu dražší než v sousedním Rakousku, nikoho nevzrušuje, a vůbec už ne vládní činitele. S tím přeci není možné nic dělat…
Možná. To by ale znamenalo, že máme antimonopolní úřad jen na ozdobu a že to tak podle oligarchů, tedy těch, kdo vládnou v Česku oligopolům, má být. Ale určitě to není v zájmu obyčejného občana, běžného spotřebitele. Pokud jde o potraviny, korektní by byl opačný poměr cen v ČR, resp. v Německu a Rakousku, a to s ohledem na to, že kvalita naprosté většiny potravin v základním spotřebním koši je podstatně nižší právě v ČR, nežli ta, kterou běžný spotřebitel dostane za méně peněz v Německu nebo Rakousku. Nemluvě již o zhruba třetinových mzdách podle parity kupní síly u nás oproti např. Německu.
Uvidíme, jak k právě zveřejněné informaci o cenách připojení mobilního internetu přistoupí český antimonopolní úřad a také vláda. Obávám se, že to bude jako obvykle. Nestane se nic…