Ing. Jiří Paroubek

Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.08.2015 12:22:00

Kancléřka Merkelová by měla řešit především příčinu, a až pak následek

Kancléřka Merkelová by měla řešit především příčinu, a až pak následek

Kancléřka Merkelová se vyjádřila, a myslím, že je to velmi rozumné, že by země EU měly přijmout společnou migrační politiku. Je ale potřeba mluvit úplnou pravdu.

 Abeceda začíná od písmena A, a nikoli od písmena C či D. A to písmeno „A“ zní, že země Západu, především USA, VB a Francie, udělaly v průběhu tzv. arabského jara velké politické chyby, a tyto své chyby dosud nekorigovaly.

Snaha o zničení sekulárního a nábožensky tolerantního režimu B. Asada v Sýrii znamená, že v uprchlických táborech jsou v současnosti 4 miliony Syřanů a v rámci Sýrie se pohybují další tři a půl až čtyři miliony uprchlíků.

Sýrie byla zemí, která dlouhá léta uprchlíky přijímala. V roce 2008–2009 to bylo něco mezi 2,2–2,5 miliony uprchlíků ze sousedního Iráku. Tato uprchlická vlna samozřejmě znamenala pro zemi, která má omezené finanční zdroje, velkou zátěž. Pro státní rozpočet i sociální systém. Nicméně Asadova Sýrie tuto zátěž celkem bez velkých řečí přijímala, a to až do počátku válečného konfliktu v Sýrii počátkem roku 2011.

EU by měla řešit problém změnou zahraniční politiky vůči Sýrii

Chce-li Západ, anebo, chcete-li konkrétně ČR, řešit uprchlíky, je postavení armády na hranicích, cca 1-2 vojáky na jednom kilometru hranic, jak to doporučují životní optimisté prezident Zeman a náčelník generálního štábu Bečvář, nesmyslem. EU by měla řešit celý problém změnou své zahraniční politiky vůči Sýrii. Je věcí USA, pokud útočí leteckými údery na pozice Islámského státu v Sýrii a Iráku a dělají to tak, aby udržovala vojenské síly prezidenta Asada na jedné straně a Islámského státu a dalších teroristických skupin na straně druhé ve vojenské rovnováze, je to hra s ohněm. Pokud dojde k pádu režimu B. Asada, takzvaná demokratická opozice v Sýrii, která je je jen blouzněním amerických a dalších nekvalifikovaných politiků, rychle skončí. Pád B. Asada by znamenal další, tentokrát již obrovskou vlnu uprchlíků čítající několik milionů lidí směřujících přímo do Evropy.

Hovoří-li tedy paní kancléřka o společné migrační politice, musí především apelovat na Francii a Velkou Británii, aby přijaly svůj díl odpovědnosti za vzniklou humanitární krizi v Sýrii, a začaly ji reálně řešit.

A tím řešením je návrat do světa reálné politiky. Tedy buď k podpoře, anebo alespoň k pozitivní neutralitě vůči režimu B. Asada, který je jediný schopný eliminovat v Sýrii Islámský stát.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama