Za sebe, celé vedení i Jihočeskou univerzitu se Grubhoffer od Konvičkových výroků distancoval a svolal k celému případu etickou komisi. Ta fakultě doporučila, v případě, že Konvička nezmění způsob svého vyjadřování o islámu, zvážit jeho další zaměstnávání. Děkan přírodovědecké fakulty F. Vácha však uvedl, že za vyjadřování na facebooku nikoho vyhazovat nebude.
Ačkoli také podle mě jsou Konvičkovy názory vcelku nechutné, plně se ztotožňuji s děkanem Váchou a s jeho demokratickým uvažováním. Je zajímavé, že vyhazov Konvičky by rád Grubhoffner, který ještě nedávno málem běhal s cedulí Miloše Zemana v České republice nechceme a zlobil se na rektora Univerzity Karlovy, když odsoudil formu, kterou měly 17. listopadu protesty proti M. Zemanovi (bučení při odkrývání pamětní desky k 25. výročí událostí 17. listopadu či házení vajec po přítomných prezidentech).
L. Grubhoffer by neměl každému měřit jiným metrem – a pokud mu nevadilo, že před prezidentskými volbami J. Payne v boji za zvolení K. Schwarzenberga vypočítával, kolik denně zemře komunistů a jak nám díky tomu brzy bude lépe, a pokud mu z řad vysokoškolských pedagogů nevadí zcela nekritická podpora určitých politiků, a naopak, opět zcela nesoudné, odsuzování jiných, neměl by tak zuřivě vystupovat proti názorům a vyjadřování M. Konvičky.
Pan Grubhoffer už před časem, zhrzen tím, že nebyl pozván na Zemanův večírek, přesněji na slavnostní shromáždění k 28. říjnu, když na svou truckonferenci Cesty ke svobodě pozval jen přátele pravdy a lásky, ukázal, že pluralitní uvažování je mu poměrně cizí. Teď to jen potvrzuje. Pokud chce být pan rektor morálním svědomím národa, neměl by se řídit pouze tím, co mu je, nebo není sympatické…
Jiří Paroubek