V rámci projednávání jsem se jako zpravodajka snažila především o to, aby v dokumentu byla reflektována jak ambiciózní ochrana životního prostředí a klimatu, tak aby byly zároveň brány v potaz její sociálně-ekonomické dopady. Na jednu stranu je třeba dbát našeho závazku z Paříže o udržení zvyšování teploty klimatu pod 2 stupně. Na tu druhou si musíme uvědomit, že vzhledem k tomu, že je česká ekonomika na průmyslu fatálně závislá, nebylo by příliš rozumné přehnanou regulací zbytečně nutit některé sektory k přestěhování za hranice EU.
Vždy jsem se tak snažila o vyvážení dopadů na životní prostředí i sociálně-ekonomických aspektů. Velmi mě mrzí však jedna věc. Díky podpoře dvou našich europoslanců – Luďka Niedermayera /TOP09/ a Michaely Šojdrové /KDU-ČSL/ Česká republika pravděpodobně přijde o několik miliard korun do rozpočtu na modernizaci naší průmyslové infrastruktury. Neboť tito dva předložili pozměňovací návrh zapojující Řecko do modernizačního fondu, který jako jediný plénem prošel.
Původně jsme měli získat až 48,3 miliardy Kč do rozpočtu. Tímto pozměňovacím návrhem se z Řecka stane 2. největší příjemce z modernizačního fondu a připadne na něj až 1/3 všech prostředků z fondu, proto se zde bavíme o snížení podílu ČR v řádech miliard. Nicméně i přesto všechno dnes Evropský parlament udělal první velmi důležitý krok ke snížení množství emisí i k ochraně motoru růstu EU.