Ing. Kateřina Konečná

Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • KSČM
  • europoslankyně
Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Zlínský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Praha
Geomapa
Česká republika
3,82
muži 80%
ženy 19%
18+ 1%
26+ 6%
38+ 9%
50+ 81%

Průměrná známka je 3,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.04.2010 8:22:54

Nezapomínáme!

Nezapomínáme!

Volební kampaň může kvůli prázdné bombastičnosti a sebestřednosti dvou hlavních politických stran mnoho lidí znechutit. Přesto je nesmírně důležitá.

Volební kampaň je nezastupitelná i proto, že umožňuje připomenout události, které se velmi rády zamlčují. Takovým tématem je i uznání Kosova.

Jsou to právě dva roky, kdy v Poslanecké sněmovně vrcholil zápas o to, aby se Česká republika zařadila mezi ty státy, které ctí mezinárodní právo a s ním i územní celistvost Srbska. Urputný spor se vedl od počátku ledna 2008 a na jeho konci byla první velká porážka Topolánkovy vlády ve sněmovně: pro rezoluci stavící se proti kosovskému separatismu hlasovali i někteří poslanci stran vládní koalice, a to i z ODS. Principiální stanovisko zaujal i prezident Václav Klaus.

To ovšem nezabránilo premiérovi Mirku Topolánkovi a ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi, aby v květnu téhož roku na zasedání v Teplicích, v nepřítomnosti některých ministrů, kteří by mohli hlasovat proti, pokoutně prosadili uznání separatistického Kosova.

V roce, kdy si připomínáme 90. výročí Trianonské smlouvy, radikálové i v jiných státech jistě otevřou otázku další revize hranic v Evropě. Ještě dlouho budeme sklízet neblahé plody politiky, kterou naši zemi zostudil tandem Topolánek – Schwarzenberg.

Nebyla to otázka odvahy. I v Evropské unii se našly státy, například Slovensko, Řecko či Španělsko, které porušování mezinárodního práva odsoudily a Kosovo neuznaly. Vlády těchto zemí pochopily, že vytvoření a uznání separatistického Kosova otevřelo Pandořinu skřínku, ze které může na svět přijít velmi nebezpečná pandemie separatismu.

Nezapomínejme ani na to, že politici pravicové vládní koalice nevyužili předsednictví v Evropské unii, aby prosadili – či alespoň se pokusili prosadit – vyšetření podezření, že v Kosovu pod správou NATO byli unášeni Srbové (a to i malé děti), kteří byli rozřezáni a jejich orgány prodány v západní Evropě. O podezření hovoří Carla del Ponteová, jež byla žalobkyní Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii.

Pravicovým politikům typu Topolánka a Schwarzenberga nechybí rozhodnost, chybí jim pochopení pro české národní zájmy. Zcela bez skrupulí využívají pozice získané »díky« vytváření koaličních slepenců k tomu, aby prosazovali cizí zájmy. Nezapomínejme a připomínejme to všem, kdo umí naslouchat!

Kateřina Konečná, kandidátka KSČM pro volby do PS PČR
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama