hlasování
A kde jste byl před přestávkou, když vám byla dána možnost se vyjádřit? děkuji za reakci
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Jako zpravodaj mám za úkol předložil srozumitelnou proceduru hlasování a tak jsem se snažil na toto komplikované hlasování o 23 různých pozm. návrzích, které se často vzájemně vylučují, soustředit, abych zde neudělal chybu. Nebudu se vymlouvat na hlasovací zařízení jak je u jiných kolegů běžné - v dané situaci jsem paradoxně udělal v této situaci chybu při hlasování týkající se "zelené nafty" a pozm. návrhu kolegy Urbana.
Jakmile jsem zjistil, že na hlasovací listině je něco jiného než jak jsem chtěl hlasovat, tak jsem chtěl podat námitku proti hlasování jak mi umožňuje zákon o jednacím řádu v § 76 odst. 5 a stanovisko Ústavního soudu č. 476/2002 Sb, kde se mimo jiné píše, že každý poslanec má právo podat námitku proti výsledku hlasování v případě, že na hlasovací listině je jiný výsledek než jaký byl jeho úmysl.
Nicméně než jsem stihl podat námitku proti výsledku hlasování, požádal předseda poslaneckého klubu Roman Sklenák, který má přednostní právo a musí mu být uděleno slovo jakmile o to požádá, o přestávku. Předsedající PS mu ihned vyhověl a já jsem mohl podat svou námitku proti výsledku hlasování logicky až po přestávce.
Mezi hlasováním o Urbanově pozm. návrhu a rozhodnutím o přestávce proběhlo několik desítek sekund.
Tuto námitku poslanecká sněmovna mohla i nemusela přijmou. V tomto případě ji přijala.
Jelikož každý den probíhá běžně několik stovek hlasování, podávání námitek proti hlasování je v PS ze strany poslanců ze všech stran velice časté. Mně se toto pochybení stává tak jednou za volební období.