Pohyb na čerstvém vzduchu může zlepšit nejen psychické, ale také fyzické zdraví našich potomků; čerstvý vzduch čistí jejich plíce a zbavuje je nečistot z prachu a výfukových plynů aut. Působí proti vyčerpání a přináší do života potěšení a entuziasmus.
Krátkozraké děti tráví venku asi o 3,7 hodiny méně než ty, které vidí normálně
Nahlédneme-li do studie vědců z Cambridgeské univerzity, zjistíme, že hodina venku týdně snižuje až o dvě procenta pravděpodobnost, že se děti stanou krátkozrakými. V říjnu 2011 britský deník Telegraph uvedl, že krátkozraké děti tráví venku asi o 3,7 hodiny méně než ty, které vidí normálně.
Venkovní hry také pomohou dětem lépe pochopit, že i lidé jsou součástí přírody, umožní jim vnímat přírodu, zvířata i rostliny. Mohou zjistit, že proměna barev podzimního lesa nebo skok veverky ze stromu na strom může být stejně zajímavé nebo dokonce zajímavější, než sledování televize nebo hraní počítačových her.
Dnešní malí uličníci si už, bohužel, moc hrát venku neumějí. Nelezou na stromy, nepořádají šiškové bitvy, neskáčou gumu, tak jako to dělaly generace před nimi. Je to tedy na nás, abychom předali štafetu a nasměrovali jejich pozornost k divům naší přírody.