„I letos se hlavní město Praha připojí k mezinárodní akci, která připomene vážnost problému globálního oteplování, na které bylo poukázáno již v roce 2007. Změnu klimatu pociťujeme v posledních letech i u nás a jsem rád, že i hlavní město Praha schválilo Strategii adaptace na klimatickou změnu a začaly se podnikat první kroky v přípravě města na probíhající změny klimatu. Jde hlavně o snižování negativních dopadů klimatické změny přírodě blízkými opatřeními, kdy začleněním vodních prvků a navýšením zelených ploch dochází právě díky přirozeným vlastnostem vegetace ke zlepšení. Výpary ze zeleně, z keřů a stromů poskytují i stín. Díky tomu dochází k ochlazení a zadržení srážkové vody v půdních vrstvách a vodě v podzemí,“ řekl náměstek primátora Petr Hlubuček.
„Od roku 2007 vždy poslední sobotu v měsíci březnu na dobu jedné hodiny zhasínají světla významných budov po celém světě a Praha i letos zhasnutím Vyšehradu, Vítkova a Petřína vyjádří svoji podporu,“ dodal náměstek Hlubuček.
Praha se už v minulých letech v rámci této mezinárodní akce zavedené Světovým fondem na ochranu přírody (World Wildlife Fund) zúčastnila vypnutím osvětlení vybraných památek. Poprvé to bylo v roce 2012.
„Zhasnutím světel chceme upozornit na problém, o kterém nejen víme, ale také se chceme aktivně podílet na jeho řešení,“ uvedla Jana Plamínková, předsedkyně Výboru pro infrastrukturu, technickou vybavenost a životní prostředí Zastupitelstva hl. m. Prahy.