vysílání ČT
Je veřejným tajemství, že informace, které podává ČT jsou zkreslené a neobjektivní. Do toho přichází s vlastními, dle mě úplně zbytečnými pořady, kde propagují menšiny. Viz pořad o těch paterčatech, či o školácích. Můj dotaz zní, proč si za to máme platit? Proč si někdo ne vysílání VEŘEJNOSPRÁVNÍ televize nedošlápne? Zabývá se tím vůbec někdo ve sněmovně? V senátu je výbor pro sdělovací prostředky, ve sněmovně ho postrádám
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Vážený či vážená pane, paní walli,
Na začátku se přiznám, že nemám moc ráda, když nevím, s kým hovořím. Nicméně. Myslím si, že je v pořádku, že Senát má svůj výbor pro kontrolu obsahu pořadů veřejnoprávní televize a může podat podnět k řešení Poslanecké sněmovně. Termín „zbytečný pořad, propagující menšiny“, je velmi problematický. Naopak bych řekla, že veřejnoprávní televize má za úkol se menšinám věnovat. Např. hendikepovaným dětem či dětem žijícím v ústavní péči apod., kteří nejsou pro „sponzory“ zajímavou skupinou, takže se musejí propagovat jinak než „dotováním fotbalových zápasů“. A co se týká kontroly. Poslanecká sněmovna má svoje výbory a komise, které mají na starosti určitý okruh společenské činnosti a existence, takže je normální, že si každá tato skupina zve na projednání zástupce např. i veřejnoprávních médií, aby byla seznámena s tím, s jakým okruhem posluchačů či diváků jak který program zachází a co se chystá a jak jsou dodržovány zákony a pravidla nakázána ústavou, etickým kodexem a všeobecně uznávanými deklaracemi a právy.
Radka Maxová