Z výsledků dále vyplývá, že každý čtvrtý dotázaný měl s ilegálními migranty vlastní zkušenost, případně zprostředkovanou zkušenost přes blízkého příbuzného. Z nich téměř tři čtvrtiny se vyjádřili o migrantech negativně. Každý desátý respondent měl v této souvislosti zkušenost obtěžováním či napadením.
Šest z deseti dotázaných, kteří měli osobní zkušenost, se setkali s migranty náhodou, třetina z nich s nimi komunikovala. Dvě třetiny si vytvořili názor na základě jejich chování.
Maďaři od Evropské unie očekávají v první řadě přísně střežení vnějších hranic unie. Přerozdělování přistěhovalců v EU na základě kvót považuje za nepřijatelné až 71 procent účastníků průzkumu.
Jak dopadne 2. října referendum týkající se povinného přesídlení nemaďarských občanů do Maďarska, je tedy téměř jisté. V Maďarsku již dávno pochopili, že je třeba se nesmyslné diktatuře Bruselu ve věci povinných kvót aktivně bránit. A je docela možné, že říjnové referendum je taková malá generálka na referendum o setrvání Maďarů v EU. Diametrálně jiný přístup, než "probruselská" vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL vedena Bohuslavem Sobotkou.