Ing. Zbyněk Stanjura

  • ODS
  • ministr financí
Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Zlínský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Praha
Geomapa
Česká republika
-1,89
muži 80%
ženy 19%
18+ 2%
26+ 6%
38+ 16%
50+ 73%

Průměrná známka je -1,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.12.2024 7:17:00

Mou zodpovědností je dodržet plánovaný deficit

Mou zodpovědností je dodržet plánovaný deficit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k státnímu rozpočtu pro rok 2025

Podpis prezidenta republiky fakticky uzavřel proces schvalování státního rozpočtu na příští rok s plánovaným deficitem ve výši 241 mld. Kč. Mou zodpovědností jako ministra financí je dodržet plánovaný deficit v roce 2025 tak, jak se to současné vládě podařilo ve všech předchozích letech.

Rozpočet odráží všechny hlavní priority vlády - je vysoce proinvestiční - z národních zdrojů budou investice v rekordní výši přes 153 miliard korun, kapitola školství se meziročně navyšuje o bezmála 22 mld. Kč a stejně tak o 4 mld. Kč posílila i oblast vysokého školství.

Zároveň vláda v rozpočtu na příští rok plní zákonný závazek ve výši 2 % HDP na obranu a v neposlední řadě díky vysokým výdajům v sociální oblasti udržuje i sociální smír.

Poslední prioritou, která přibyla letos v září, je obnova území po katastrofálních zářijových povodních, kterou plníme jak v rozpočtu na letošní rok ve výši 30 mld. Kč, tak i příští rok, kdy na obnovu po povodních půjde dalších 10 mld. Kč.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama