Děkuji ještě jednou za sjednání klidu. Ještě jednou děkuji všem poslancům a poslankyním, že souhlasili a v drtivé většině schválili zařazení tohoto bodu na stávající schůzi. Stejně tak bych chtěl poděkovat za to, že byl dneska bod pevně zařazen. Vážení kolegové, v těchto týdnech a měsících slavíme sto let od vzniku české měny, díky které i dnes máme v peněženkách - českou korunu. Otcem československé měny je bezesporu Alois Rašín. A já bych nerad zužoval roli Aloise Rašína pouze na vznik československé měny. Ten jeho historický význam je mnohem širší.
Byl to jeden z významných mužů, 28. října měl velký podíl na vzniku Československa. Ta jeho role dalece přesahovala to, s čím si ho dneska spojujeme jako prvního ministra financí, který ve velmi složité poválečné době a rozpadu Rakouska-Uherska dokázal českou ekonomiku nasměrovat dobrým směrem. A československá tehdy ekonomika se stala stabilním ostrůvkem v jinak poměrně složitém a turbulentním světě. Proto si myslím, že v době, kdy ubíhá sto let od 25. února 1919, kdy tehdejší zákonodárný sbor schválil zákon č. 84, který přinášel nebo ukotvoval českou korunu jako národní měnu, následně od 3. března začalo kolkování rakousko-uherské měny a de facto měnová odluka. V průběhu dubna byla vydána první československá stokoruna s první i grafickou podobou. Tak si myslím, že bychom mohli vyjádřit úctu a připomenout význam Aloise Rašína, který je otcem československé koruny.
Proto navrhuji usnesení, že v době stého výročí české národní měny a zároveň v době nedávného výročí úmrtí jejího otce, prvního ministra financí Aloise Rašína se Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR vědoma si důležitosti národní měny usnáší na tomto slavnostním prohlášení. Doktor Alois Rašín se zasloužil o národní měnu, českou korunu. Děkuji pěkně za pozornost a budu rád, když v co největším počtu takové usnesení podpoříme a vyjádříme tak úctu k Aloisi Rašínovi a české koruně. Děkuji pěkně za pozornost.