Svým protějškům z členských zemí shrnul kroky, které Česká republika v posledních letech podnikla v oblasti bezpečnosti a kvality zdravotní péče. „V reakci na demografické trendy například modernizujeme paliativní a domácí péči. Jsme si vědomi toho, že je před námi ještě náročná cesta, ale budeme v tomto úsilí pokračovat, dokud nebudou všechny závěry a doporučení implementovány do každodenní praxe,“ řekl ministr Miloslav Ludvík.
Ministr Ludvík rovněž v závěru svého vystoupení poděkoval expertům OECD za jejich spolupráci. „Zpráva OECD z roku 2014 o stavu zdravotní péče v České republice je dodnes relevantním zdrojem inspirace,“ řekl Miloslav Ludvík. Hlavním tématem zasedání Zdravotnického výboru Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) na ministerské úrovni byly zdravotnické reformy a výměna námětů a zkušeností k problematikám, které tento resort v budoucnosti čekají. Identifikovaly se zde rovněž priority pro další práci OECD v oblasti zdravotnictví, které byly následně společným ministerským prohlášením schváleny. Akcentována byla především nutnost podpory ICT, sdílení dat, přínosy systému DRG a multisektorální přístup. Nosným tématem celého jednání byla bezpečnost pacientů a kvalita poskytované péče.
Ministerskému jednání předcházelo o den dříve také politické fórum na téma „Lidé v centru zájmu: Politické fórum OECD k budoucnosti zdravotnictví.“ Tohoto jednání se zúčastnili přední odborníci členských zemí OECD včetně zástupců pacientských organizací či akademických obcí. Českou republiku zde reprezentoval náměstek ministra zdravotnictví pro legislativu a právo Radek Policar.