Tedy, že se jedná o tzv. proxy válku (konflikt dvou velmocí přes prostředníka - v tomto případě Ukrajinu) mezi USA a Ruskem.
Novinář novodobého Rudého práva, tedy webu Novinky cz, Vojtěch Bauer, jej za to nařkl, že prý papouškuje ruskou propagandu.
Tady mám pro porovnání takové malé srovnání profesních životopisů Marca Rubia a jeho kritika Vojty Bauera.
Marco Rubio je právník z Miami. Posledních 15 let je senátorem za stát Florida a ze všech členů Trumpovy administrativy jej potvrdilo nejvíce senátorů, když dostal 99 hlasů - tedy pro něj zvedli ruku i všichni členové horní komory Kongresu za Demokraty (opozice). Jako ministr má přístup ke všem zprávám, všech 30 amerických tajných služeb, včetně CIA a NSA. Rubio je národností Kubánec, antikomunista, vyznává Boha, vlast a rodinu. Má čtyři děti.
----------
Vojta Bauer je z Holýšova, předloni dostudoval Filozofickou fakultu, už dva roky píše své emocionálně zabarvené články pro Novinky.cz. Bauer je liberální demokrat, má rád pochody pyšných translidí
Prague Pride, svatby dvou chlapů, miluje EU a je bezdětný.
Dokonalou ukázkou jeho žurnalistické objektivity jsou už jen titulky jeho článků.
Jeden příklad za všechny:
"Zelenskyj je v Bruselu. Von der Leyenová ho objala."
Odpověď na otázku, zda Rubio papouškuje ruskou propagandu, nebo zda je Vojta Bauer z Holýšova jen angažované sluníčkářské pako, již ponechám laskavě na vás.