„Označníky na téměř všech asi 1040 zastávkách v regionu, kromě zastávek MHD, jsou ve špatném stavu. Navíc se dopravci často neumí dohodnout na společném užívání jednoho zastávkového stojanu. To neprospívá kultuře cestování a orientaci cestujících. Takový stav dělá kraji z hlediska turistického ruchu nevhodnou reklamu,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Pánik. Pokud zastávku užívá více dopravců, měla by být podle předpisů vybavena jen jedním společným stojanem. V praxi je však tento požadavek obtížně vynutitelný a skutečnost bývá jiná.
Postupným vybudováním, správou a údržbou sítě označníků bude pověřena příspěvková organizace Krajská správa a údržba silnic. Autobusoví dopravci, kteří příští rok vzejdou z výběrových řízení, dostanou v tomto směru za úkol už jen vylepovat aktuální jízdní řády a hlásit poškození. Karlovarský kraj po vzoru Plzeňského, Olomouckého a Ústeckého kraje získá stojany pod svou plnou kontrolu a zároveň dosáhne snížení přepravních nákladů. Dopravci už si nebudou moci do účtované ceny dopravních výkonů započítávat údržbu označníků, což ročně představuje celkovou částku 1,3 milionu korun.
Nové krajské stojany by měly ve sjednoceném designu výrazným způsobem odkazovat na objednatele dopravní obslužnosti – tedy na Karlovarský kraj. Cestující si na podstavci přečtou přesný název zastávky a najdou přehledně uspořádané jízdní řády s informacemi o tarifu, schéma vedení linky a kvůli usnadnění orientace i s webovou adresu (případně QR kódem) , na které lze například vyhledat další vhodná spojení.