Jak ochránit svá osobní data?
Dalo by se jednoduše říci - nikde je nezveřejňovat, nikde je nepsat! Nejde jen o opatrnost na internetu. Dobrá rada má ale svoje veliké ALE. Měsíc co měsíc dostává každý důchodce ve výpisu z účtu písemně své rodné číslo, které ve styku s ČSSZ funguje jako variabilní symbol. Výpis je doručován jako obyčejná poštovní zásilka. Ale ještě dál. Pro pořádek si výpisy schovávám, určitě nejsem sama, tzn. za rok 12 výpisů. Nerudovská otázka - kam s ním? Do sběrného odpadu? Jenže co když si někdo z něj vyhrabe moje RČ? Spálit na ohýnku na sídlišti? Nebo snad investovat do řezačky papíru, že by si např.80letá babička pořezala papír i ruce? Ceny mírné, stačí párkrát neobědvat, a má ji! Můj dotaz: nedalo by se na vyšší úrovni dojednat změnu u ČSSZ, aby jako VS volili něco jiného než rodné číslo, nebo ho nějakým způsobem ošetřili proti zneužití, třeba zakódováním koncového čísla RČ, bez kterého se dotyčný také dá dohledat? Je to prostě nedomyšlené.Podvodů vůči důchodcům je už tak až dost. Díky L.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
10.03.2016 14:39:29 - Jan Veleba
Na to paní Lindo nemám uspokojivou odpověď, protože si myslím, že "velký bratr" má oči a uši všude a tomu se podle mne nelze ubránit, to zkrátka nejde. Existuje jenom obecná rada, teď Vás zklamu, být opatrný ...