Ústavní stížnost jsem podepsal
Mohu se zeptat, zda i vy jste podpořil ústavní stížnost proti Zákonu o majetkovém vyrovnání s církvemi? Zajímalo by, jakou šanci dáváte tomu, že ÚS zákon zruší, nebo co je cílem stížnosti? Předpokládám, že chcete, aby se zákon projednával znovu. A ještě jedna věc, nemyslíte, že se v poslední době obrací politici na ÚS stále častěji? Nemyslíte , že to něco vypovídá o jejich osobě a schopnosti vykonávat funkci? Proč se proboha nejste schopni rozumně domluvit než zákon schválíte. Politika by měla být i uměním kompromisu. Pak se napadá volba prezidenta, amnestie a nyní restituce. Neospravedlňuji zákony, ale podle mě je katastrofální morálka v Parlamentu, a tu bohužel ÚS nezmění….
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Myslím, že na ÚS se obracíme především my v Senátu. Nemyslím, že je to o schopnosti vykonávat funkci. Je to o aroganci, kterou prokazují většinové strany a jejich poslanci ve Sněmovně. Ti přijímají zákony bez ohledu na názory opozice a navíc mají možnost přehlasovat závěry Senátu a do právního systému pouštět taková zvěrstva,jako je právě Zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi, reforma důchodového systému, daňové zákony atd. Ta arogance moci jim i brání v jakékoli diskusi a ochotě ke kompromisu. Musela byste vidět při jednání min. Kalouska jak nám očividně dává na jevo, že si stejně rozhodnou ve Sněmovně podle svého. Pak nám,žel, nezbývá,než se pokusit o nápravu s pomocí ÚS. Máte možnost se na jednání Sněmovny i Senátu přijít podívat. Mnohé by Vám to objasnilo. Děkuji za položení dotazu a přeji příjemné dny. Jaroslav Doubrava