28.04.2016 0:32:26
Vystoupení tajemníka ÚV KSČ 21, s. V. Mišičáka na XXXIX. Pražské T-P konferenci
Vážené soudružky, vážení soudruzi, účastníci 39. PTPK,
Jmenuji se Vojtěch Mišičák, je mi 23 let, v současnosti jsem tajemníkem ÚV KSČ 21 a statutárním zástupcem generálního tajemníka, v minulosti jsem byl členem KSČ (říjen 2011 - duben 2014) a jejích ústředních volených orgánů. Svůj tehdejší odchod z KSČ zde nebudu výrazněji rozebírat, to patří na osobní jednání se soudruhy z KSČ. Jen mohu říct, že se jednalo z mé strany o krok sice nikoliv bezdůvodný, ale neuvážený. Na začátku svého politického života jsem byl 7 měsíců členem KSČM (listopad 2010 - červen 2011), tehdy jsem zjistil, že nemá cenu politicky pracovat, pokud bych výsledky své práce měl sázet do neúrodné půdy. Také jsem byl členem SMKČ až do mého vyloučení v březnu minulého roku. Od listopadu roku 2013 až do října roku 2014 jsem pracoval jako asistent bývalé senátorky za KSČM, Marty Bayerové.
Soudružky a soudruzi,
Rád bych poděkoval pořadatelům že zde mohu dnes vystoupit a pohovořit o KSČ 21, aby nedocházelo ke zbytečným spekulacím ohledně smyslu její politiky.
KSČ 21 byla založena v říjnu roku 2014. Před Ustavujícím sjezdem KSČ 21 mi bylo nabídnuto místo ve vedení nově založené strany. Nikdy jsem nepásl po viditelných, nebo dokonce placených funkcích. Funkci ve vedení jsem přijal, protože KSČ 21 sice není masovou stranou, ale má své nadšené lidi, zejména dělníky a sloužící proletariát, ochotné pracovat v samostatném aktivním komunistickém subjektu, alespoň v době, kdy jinde podobné aktivitě dáván prostor není. Není jejím úkolem poškozovat volební výsledky KSČM. Dokonce si myslím, že KSČ 21 od svého začátku oslovuje lidi, které by KSČM měla velký problém oslovit. KSČM dlouhodobě nedokáže oslovit širší skupiny pracujících pro aktivní komunistickou politiku - mnoho placených funkcionářů KSČM totiž není příkladem. Uznejme, že spíše naopak. KSČM získává nové hlasy od kapitalistickým režimem zničených lidí, kteří možná věří v nějakou změnu volbou KSČM. Mimoparlamentní činnost KSČM, respektive činnost mimo volená zastupitelstva, je nedostatečná. Já si pro příklad kvalitní mimoparlamentní činnosti ze svého bydliště mohu dojít i pěšky. A to na Slovensko za soudruhy ze VZDORu - Strany práce, jediné marxisticko-leninské strany na Slovensku. Lidi osloví naprosto spolehlivě konkrétní pomoc v současném světě, ve kterém platí "pomoz si sám". Netvrdím, že poslanci za KSČM neodvádí žádnou práci pro jejich voliče. Sám se seznamuji s jejich prací v Parlamentu ČR a při podrobnějším studiu každý musí uznat, že odbornost jim nechybí. Například ss. Semelová, Rujbrová, Grospič, Ondráček, Grebeníček, ale i další, jsou jistě zárukou vysoké kvality jimi tvořených zákonů. Samozřejmě nemohu opomenout s. Miloslava Ransdorfa, který již žel není mezi námi. V mnoha věcech jsem s ním nesouhlasil, ale nesmírně jsem si ho vážil jako politika i jako kamaráda. Tedy KSČ 21 je v českém komunistickém hnutí, řekl bych, konstruktivním kritickým hlasem a její členové doufají, že dosud odvedenou práci budou moci přiložit k práci komunistů organizovaných ve dříve založených stranách nesoucích v názvu slovo "komunistická". Věřím v případné sjednocení, pokud bude nabídnuta podaná ruka, samozřejmě upřímně podaná ruka...
Tato upřímně podaná ruka se již ale nedá čekat od těch funkcionářů, kteří každý pokus o komunistickou aktivitu a prostor pro ni účelově likvidují, zejména se nedá očekávat od člověka v jejich čele. Dám příkladem Znojmo, kde jsem byl takové likvidace žel i svědkem. Předseda tamního OV KSČM zmanipuloval členskou základnu, postavil do senátních voleb svého "nezávislého" kandidáta, člena KSČM, za účelem poškodit volební výsledek kandidátky schválené ÚV KSČM a napomoci tak zlikvidovat rodící se komunistickou opozici a zmíněnou kandidátku, tehdejší senátorku, s. Martu Bayerovou. Ač se pan předseda tvářil, jako zastánce komunistických hodnot a morálky, neštítil se použít antikomunistické novináře k veřejnému špinění s. Bayerové. Nehodlám vynášet soudy nad těmi, kteří se nepřímo podíleli na této likvidaci, nebo pro neznalost situace raději mlčeli. Výsledkem tohoto konání bylo znechucení pracovat na něčem společně s KSČM pro desítky aktivních mladých levicových lidí, kteří Martu aktivně podporovali. Vím, že mnoho soudruhů například z MLOKu tehdy věřilo pomluvám ze Znojma. Důkaz toho, že jste byli obelháni i Vy? Výsledek Okresní konference KSČM ve Znojmě kde v závěrech stojí: "do vedení strany navrženi s. Filip a s. Vostrá".
Soudružky a soudruzi,
Jako funkcionáři jiné strany, byť také s názvem komunistická, mi samozřejmě nepřísluší právo, abych zde ve vztahu k vašemu květnovému sjezdu cokoli přímo požadoval. Dovolte mi proto čistě jen tlumočit, co naše sympatie má a co ne - a jak se to může promítnout do našich vzájemných vztahů. Že se v KSČM zformoval proud, usilující o obrat k mnohem nezávislejší a údernější politice, je zřejmé i z veřejně dostupných zdrojů. Své naděje s ním spojujeme i my. Dá-li mu IX. sjezd KSČM zelenou, pak právě to si naše komunistické hnutí zaslouží 95 let od svého vzniku. Tím snazší bude dosáhnout i stejného výsledku jako tehdy naši předchůdci - ideového i organizačního sjednocení do jedné jediné, silné a akceschopné strany.
Děkuji Vám za pozornost.
V Praze, 16.4.2016
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje
0 příspěvků Vstoupit do diskuse
Komentovat článek
Tisknout