Porody a WHO
Dobrý den, děkuji za odpověď. Nestačilo by, kdyby zdravotníci měli dostatek ochranných pomůcek? Protože i podle Prymuly je zákaz nadbytečný. Vždyť s otcem žena sdílí domácnost, často ji veze i k porodu-na vrátnici nemocnice. A třeba hlavně u komplikovaného porodu může být otec ženě oporou nebo po něm. Vím, o čem mluvím. První dítě mi po porodu vzali a převezli do jiné nemocnice, aby ho zachránili, což se jim povedlo, ale bylo mi tehdy hodně mizerně a bez pomoci manžela bych to zřejmě nezvládla. A druhá věc. Co si myslíte o WHO? Ta totiž v poslední době dává jiná doporučení než ministerstvo zdravotnictví. Jakou váhu má tato organizace? Zasedají a rozhodují v ní odborníci nebo kdo? Děkuji za Vaši ochotu odpovídat a závidím vám, že při procházkách nikoho nepotkáváte. To já v přírodě potkávám víc lidí než kdy jindy. Jitka
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
musím trvat na své původní odpovědi.Chápu, že pro řadu žen je manžel při porodu velkou oporou, ale v současné situaci je to nevhodné.
Navíc soud rozhodl, že u porodu může být otec v případě hendikepované ženy, nebo v případě, že žena neumí česky.
WHO bohužel dává informace, které posléze mění. Jsou tam nejspíše politické tlaky a nikoli zdravotnické. Zajímavé je sledovat, jak takřka všechny země na západ od nás včetně USA infekci bagatelizovaly a k tvrdším opatřením přistoupily, až když bylo pozdě. Diskuze kolem nošení roušek je nesmyslná, roušky jednoznačně chrání.
Alena Dernerová