vaše profese
Pane doktore, poslanče. Když za vámi lidé chodí do nemocnice, slýcháte od nich kritiku (to bývá u Čechů pravděpodobnější) vlády a třeba i ČSSD? A neuvažoval jste někdy doktořiny nechat a věnovat se jen politice?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Vážená paní,
není to zase až tak zlé. A když už, tak to má většinou úroveň i svou logiku. Upřímně řečeno, jsem za to vděčný, přestože jisté rozčarování lidí je zřejmé. Řada politiků je totiž od života “obyčejných” lidí značně odtržena. A pak některá rozhodnutí a opatření vypadají, jak vypadají. Zde v nemocnici je to někdy tak trochu jako u zpovědi. Dozvím se dost a lidé bývají otevřenější, upřímnější. Však jsou mnohdy až moc nemocní.
Avšak do politiky jsem šel mimo jiné proto, že se mi nelíbilo (a stále nelíbí), co se děje právě s naším zdravotnictvím. I s tou “mou” nemocnicí nahoře nad Vltavou, kde již pracuji čtvrtstoletí. Jsem ještě ze staré školy. Za stěžejní považuji vzájemný vztah mezi pacienty na jedné a lékaři se sestrami na straně druhé. Diagnostiku a léčbu. Dnešní doba, kdy se z pacienta stal “pouhý” klient zdravotní pojišťovny a ze zdravotníků zase “jenom” poskytovatelé zdravotní péče, mi nějak nevyhovuje. Přes všechny moderní pokroky, přiznávám. Dá se vlastně říci, že administrativa nám ukradla nemocnici. Na prvním místě jsou papíry, to ostatní je “až pak”. Chtěl jsem to změnit, ale jde to moc pomalu. Jde-li to vůbec. Navíc jsem se do sněmovny dostal až v nepříliš šťastné době. Vše je zde strašlivě rozvleklé, složité, mnohdy sobecké, krize za krizí doma i venku ...
Proto Vás asi zklamu. Nezmění-li se to a dožiji-li se vůbec penze, možná bude lépe do ní jít ze špitálu.
S pozdravem jk