České podniky, tedy platí za energie mnohem více, a nebudou schopny těm německým konkurovat a ztrácí konkurenceschopnost v celé EU.
- Kde je ta proklamovaná solidarita Německa, o které nás opakovaně ujišťoval ministr Síkela?
- Tu už pamatujeme z prvních Covidových vln, a optimistického ministra Síkelu i premiéra vlády jsme na zkušenosti se solidaritou členských států EU upozorňovali s předstihem.
-
Pamatujete si na tuto tiskovou zprávu výrobců nebo ne?
Dne 4. března 2020 německá vláda zakázala vývoz ochranných zdravotnických prostředků, jako jsou návštěvnické a operační pláště, čepice, ochranné brýle, ochranné chirurgické masky, operační a vyšetřovací rukavice na trhy mimo Německo.
Energetický program je dnes v Německu postaven na garanci ceny plynu ve výší 0,12 euro pro domácnosti, což jsou podle aktuálního kurzu necelé tři koruny, a pro malé a střední podniky dokonce 0,07 euro (necelé 2 koruny).
Takto garantovaná cena cenu bude platit do výše 80 procent loňské spotřeby v případě domácností a 70 procent loňské spotřeby v případě firem, což je dobrá motivace k rozumnému šetření.
Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj konstatoval, že
- Německo své firmy zjevně padnout nenechá, i za cenu porušení podmínek EU.
- A co udělá naše vláda, pane premiére?
- Budeme se předhánět v nedomyšlených a rozpočtově drahých řešeních?
Nebo konečně najdeme cestu k řešení, které nepovede naše firmy, a to velké i malé, do krachu a k propouštění zaměstnanců se všemi důsledky pro ekonomiku i sociální stabilitu ČR.
Vládo, ujíždí vám vlak!