První blok přednášek se věnoval pohledům z praxe. Velmi zajímavá a názorná přednáška Kateřiny Kosinové a Kláry Mikulcové nás zavedla do světa současných sociálních sítí. Paní doktorka Marie Rafajová s příspěvkem „Na plný plyn, bez paliva” zase představila příběh 14leté pacientky dětského oddělení PN Havlíčkův Brod. Primární prevenci na školách jako důležitou součást boje uvedla odborná asistentka PdF Masarykovy univerzity Brno Lenka Adámková.
Druhý blok přinesl pohledy legislativní. Zmocněnec MŠMT pro wellbeing, dětské duševní zdraví a ústavní ochrannou výchovu Ferdinand Hrdlička se na PPP podíval pohledem škol. Velmi přínosné byly informace od Daniela Všetečky z MPO o nařízení EU The Digital Services Act, které vejde v platnost v únoru 2024, a které řeší moderaci obsahu a transparentnost digitálních služeb. Bezpečí dětí a mladistvých na internetu bylo tématem pro europoslankyni Michaelu Šojdrovou. Nad trestní rovinou pro-anorektických webů se pozastavil vrchní komisař Policejního prezidia ČR Jakub Vinčálek.
Hmatatelným výsledkem 1. kulatého stolu se stal webinář pro dětské praktiky, který v těchto dnech pořádá Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost (více ZDE) a který lékařům přináší nové poznatky a možnosti léčby PPP. Doufáme, že dopady do každodenního života bude mít i tento 2. kulatý stůl. Zástupci řady ministerstev i přítomní odborníci v čele s prof. MUDr. Hanou Papežovou jsou toho příslibem.