MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • KDU-ČSL
  • Královéhradecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.05.2016 15:42:00

Nesouhlasím s informacemi, které publikovala Mf DNES o mých cestách do USA

Nesouhlasím s informacemi, které publikovala Mf DNES o mých cestách do USA

Reakce místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka na články Mladé Fronty DNES „Bělobrádkovy milionové cesty do Ameriky“ a "Stálá linka přes oceán"

Vicepremiér Bělobrádek zásadně nesouhlasí s informacemi, které publikovala Mf DNES. Místopředseda vlády pro vědu, výzkum Bělobrádek byl od začátku svého funkčního období na pracovní cestě v USA třikrát, nyní je na čtvrté návštěvě. 
O všech cestách úřad místopředsedy vlády informuje média a veřejnost. Všechny uskutečněné cesty se z pohledu finančních nákladů řídí platnými právními předpisy, jakými je například Zákon o cestovních náhradách v platném znění pro dané období. 

První cesta (New York, Washington) se uskutečnila 17. – 21. listopadu 2014, pan vicepremiér zde byl coby součást delegace premiéra Sobotky. Hlavním cílem cesty bylo odhalení busty V. Havla v americkém Kongresu a další akce spojené s oslavami 25. výročí Sametové revoluce. Na programu vicepremiéra byla také návštěva University of Maryland, George Washington University, inovačního centra a dalších vědeckých institucí. Vicepremiér zde domlouval možnosti spolupráce s českými vědeckými institucemi. 

Druhá cesta (New York) se uskutečnila 23. – 27. září 2015, cílem bylo vystoupení vicepremiéra Bělobrádka na významném summitu OSN o udržitelném rozvoji. Vicepremiér v New Yorku také otevřel technologické centrum MeoHub české firmy Meopta, navštívil City University of New York a jednal s evropským komisařem pro mezinárodní spolupráci a rozvoj Nevenem Mimicou. Bělobrádek se v rámci této pracovní cesty setkal také se stipendisty Fulbrightovy komise. 

Třetí cesta (Miami, Orlando) se konala 19. – 24. března 2016, účelem cesty byl rozvoj vědeckotechnické spolupráce a posílení vztahů mezi českými a floridskými univerzitami, podpora obchodních vztahů a konzultace k budoucím postojům obou zemí ke Kubě. V rámci této návštěvy vicepremiér Bělobrádek jednal o možnostech spolupráce se zástupci floridských univerzit Florida International University, Nova Southeastern University a University of Central Florida. Součástí delegace byli zástupci MPO, MZV, Svazu průmyslu a dopravy ČR, akademické sféry, konkrétně předseda AV ČR J. Drahoš a rektor Masarykovy univerzity M. Bek a početná podnikatelská mise. Lidskoprávní tematiku vicepremiér řešil na setkání s osobnostmi kubánsko-americké komunity. Na programu byla také přednáška v Institutu Václava Havla na Florida International University. Místopředseda vlády se dále setkal s floridským ministrem obchodu Billem Johnsonem nebo guvernérem státu Florida Rickem Scottem a jednal se zástupci místních podnikatelských svazů a akcelerátorů, konkrétně s Enterprise Florida, Miami-Dade Beacon Council a Miami Venture Hive. 

Čtvrtá probíhající cesta (Washington, Maryland, San Francisco, Chicago) se koná od 16. do 22. května 2016. Cestu pořádá Poslanecká sněmovna ČR a součástí delegace jsou členové Hospodářského výboru PSP ČR v čele s jejím předsedou I. Pilným, místopředsedou vlády pro vědu a výzkum Pavlem Bělobrádkem, zástupci Hospodářské komory ČR a početnou skupinou podnikatelů, zástupců finančních institucí nebo univerzit. Důvodem účasti vicepremiéra Bělobrádka je podpora česko-amerických vztahů v oblasti vědy a výzkumu. Na programu vicepremiéra jsou jednání na několika amerických univerzitách (Stanford - inkubátor StartX, Berkeley, George Washington Univ.) a špičkových vědeckovýzkumných centrech (př. National Institutes of Health v Marylandu). 

Vzhledem k účasti podnikatelů také jednání se zástupci významných korporací, které jsou lídry v oblasti VVI, konkrétně jednání se zástupci fy Apple, prohlídka továrny Tesla. Vicepremiér bude jednat také s českými podnikateli působícími v Silicon Valley jako globálního centra výzkumu a inovací. Vrcholem cesty je pak jednání s hlavním vědeckým poradcem Obamovy administrativy a ředitelem kanceláře Bílého domu pro vědu a technologie Johnem P. Holdrenem ve Washingtonu. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama