K významu EVFTA diplomat uvedl, že dohoda vytvoří příznivé podmínky pro podniky z Evropské unie, včetně České republiky pro dlouhodobé podnikání a investice ve Vietnamu a rozšíření exportu strojního zařízení, farmaceutického průmyslu produktů, chemikálií a dopravních prostředků na vietnamský trh. Současně může Vietnam zvýšit vývoz obuvi, oděvů a textilií, zemědělských produktů, mořských produktů, dřevařských výrobků a průmyslových spotřebních zboží do EU.
Vietnamský velvyslanec Theo navrhl, aby místní úřady a podniky provedly kroky k urychlení podepisování a ratifikaci EVFTA tak, aby se usnadnila bilaterální ekonomická spolupráce.
Místopředseda České obchodní komory Bořivoj Minář souhlasil s poznámkami Tuan o možnostech hospodářské spolupráce, a to zejména o příležitostech EVFTA.
Česká republika má sílu ve výrobě strojů, hornictví, potravinářství a pivovarnictví a je ochotna spolupracovat s Vietnamem v těchto oborech. České podniky mohou sdílet zkušenosti a přenášet technologii, aby pomohly vietnamským partnerům vyrábět a vyvážet své výrobky na vlastní pěst.
Přední odborník z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Jaromír Dudák uvedl, že EVFTA bude mít prospěch jak ze strany České republiky, tak i ze strany Vietnamu, a to zejména při zvyšování obousměrného obchodu a investic této země ve Vietnamu.
Česká republika považuje Vietnam za svého tradičního a potenciálního partnera a most pro export českých výrobků na další trhy Asociace národů jihovýchodní Asie (ASEAN).
V rámci semináře také vietnamské velvyslanectví zorganizovalo fotografickou výstavu s krajinou a obyvateli z Vietnamu, jakož i potenciál a úspěchy.