V tomto případě se jedná o drastičtější metody, kdy si člověk půjčí peníze, ačkoliv je nepotřebuje a ručí vlastní nemovitostí. Peníze, které si obvykle důchodci půjčí vlastně ani neuvidí, protože si je podvodníci zašlou na svůj účet.
Zarážející ovšem na tomto případu je, že orgány činné v trestním řízení toto nezajímá. Jako obvykle jedni nejsou v záležitosti kompetentní a druzí to odkazují na občanskoprávní spor. Podivné je, že tyto záležitosti ani nezajímají kladenskou polici a samozřejmě také státní zastupitelství.
Nejpodivnější ovšem je, že toto nezajímá ani Generální inspekci bezpečnostních sborů. Možná to bude zajímat Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality, protože někteří lichváři z této skupiny svoje příjmy nedaní.
Mafie v Kladně připravuje důvěřive o nemovitosti. Policie to údajně přehlíží: http://www.tisen.tv/2016/01/vime-jak-to-je-s-mafii-na-kladne-pripravuje-duverivce-o-nemovitosti-policie-to-udajne-prehlizi/
Lichvářská skupina na Jižní Moravě
Na jižní Moravě jsem zaznamenal případ, který se týká oddlužení nemovitostí. Vlastník bytu 1+4 s předzahrádkou a garáží mohl svoji nemovitost okamžitě prodat za 1 milion 300 tisíc korun nebo jej nabízet za tržní cenu 1 milion 800 tisíc korun.
Na místo toho využil možnosti oddlužení. Svoji nemovitost prodal za 700 tisíc, aby mohl okamžitě oddlužit vlastní exekuci v hodnotě 200 tisíc. Je sice v pořádku, že se mu podařilo oddlužit, ale horší je, že již ale nemá vlastní střechu nad hlavou.
Podle podepsané smlouvy zůstalo v úschovně 200 korun, když bývalý majitel splní (nesplnitelné) podmínky vystěhování, které jsou rozepsány na 14 stranách. Z toho vyplývá, že za dům nejspíš na místo 700 tisíc korun dostane jenom 500 tisíc korun (oddlužení bylo 200 tisíc).
Z této situace tedy vyplývá, že za dům dostane pouze 500 tisíc korun, což znamená, že bývalý majitel domu prodělal 600 tisíc až 1 milion 100 tisíc korun. Nezbylo mu nic jiného než si pronajmout domek za 10 tisíc korun měsíčně s náklady 5 tisíc korun za energie.
Závěrem
Z toho všeho jednoznačně vyplývá, že zoufalí lidé sice dělají zoufalé činy, ale také to, že špatní politici provádějí špatnou práci. Jelikož se záležitostí v Kladně nezabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), tak z tohoto jednoznačně vyplývá, jak neefektivně pracuje Stálá komise pro kontrolu činnosti GIBS, kterou v současnosti jako předseda Bohuslav Chalupa a místopředsedkyně Jana Lorencová vedou za politické hnutí ANO 2011.
Zde je evidentně vidět, jak Babišova strana ANO maká ve skutečnosti a nikoliv, jak o sobě tvrdí na bilboardech.
ANO, bude líp. Možná tak u Babiše. Až mu třeba i od takových lidí přistanou peníze na kampaň.