Mgr. Bc. Pavel Herman, MBA, MPA, LLM

"Žádná moc nesmí platit více než zákony." Cicero
  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,95. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.10.2015 20:11:00

Multikulturalismus v Čechách už jednou selhal. Sudetští Němci, příště Islám?

Multikulturalismus v Čechách už jednou selhal. Sudetští Němci, příště Islám?

Z národnostního hlediska nebyly v českých zemích zpočátku žádné problémy. Ty ale začaly vznikat až později. Z multikulturně náboženského hlediska je možné hovořit o situaci v západních zemích Evropy obdobně.

Citát: „My jsme vytvořili náš stát, tím se určuje státoprávní postavení našich Němců, kteří do země původně přišli jako emigranti a kolonisté.“

Masaryk, T. G.: Poselství prezidenta k Národnímu shromáždění

Hledejme souvislosti jako například nesmiřitelnost:

„Na dokumentech se ukazuje, že se převážná většina vyškovských Němců nikdy nesmířila s existencí ČSR a po celou dobu jejího trvání smýšlela a jednala proti jejím zájmům.“

(Šůstek, V.: Historie zrady, Vyškovský německý jazykový ostrůvek 1918 – 1946, s. 5)

A přáli by si, abyste se stali nevěřícími, jako jsou oni, a abyste byli stejní. Neberte si mezi nimi přátele, dokud se nevystěhují na stezku Boží! A jestliže se obrátí zády, pak je chyťte a zabte, kdekoliv je naleznete! A neberte si z nich ani přátele, ani pomocníky“ Korán: (4:89)

Nadřazený národ či náboženství:

Německá menšina v českých zemích využívala svého neodůvodněného postavení panského národa a snažila se všemi prostředky udržet uměle vytvořenou nadvládu na českou většinou. 

(Šůstek, V.: Historie zrady, s. 5)

Pokud jde o Islám, tak je hlásán naprostý fatalismus, takže každý krok lidské bytosti je předurčen Aláhem a vše co se stane je jeho dílem (to má velký vliv na lidskou motivaci a na absenci individuality). Zdroj: Wikipedie

Náboženství i nacionalismus jsou zneužívány v kapitalismu proti jednotě obyvatelstva v boji za sociální spravedlnost. Náboženství rovněž může sloužit jako budování nového světového řádu, kde jsou zájmy tzv. Boha v kapitalismu upřednostňovány před zájmy a individualismem člověka.

Národnostní či náboženské cítění:

Národnostní cítění českých Němců se nevyvinulo směrem k rakušanství, ale k cítění velkoněmeckému. Věřili, že nacistická ideologie a pozdější nastolení fašismu v čele s Hitlerem jim opět dopomůže k privilegovanému postavení v českých zemích a Německu zajistí nadvládu nad Evropou. S tímto programem se plně ztotožnili.

(Šůstek, V.: Historie zrady, s. 29)

Muslimské hlídky zkoušejí v Londýně prosadit právo šaria: „Vrávorající mladíci i dívky s lahví piva v ruce vytvářejí o víkendu v některých britských městech pouliční kolorit, ale ani policie nestačí odvézt všechny k vystřízlivění. Situace začali využívat členové tzv. muslimských hlídek, kteří berou pořádek do svých rukou v duchu islámského práva šaría, upozornil německý list Die Welt.“

Multikulturalismus už jednou selhal:

Motto: „Kdo nezná svoji historii, tak bude nucen si ji zopakovat.“

V roce 1920 se ve všech menšinových obcích úřaduje pouze německy. Jednání v obecních výborech přes protesty českých zastupitelů se vede německy, zápisy protokolů a obecní razítka pouze německá:

„Silniční tabule, jež mají být české, jsou jen německé. Němci likvidují veškeré úřední listiny vyvěšené na veřejných místech tištěné v české řeči.“

(Vyškovské noviny č. 19 ze 7. V. 1920)

Němečtí podnikatelé měli všechny své zaměstnance přinutit k přiznání národnosti německé. Ty, kteří se nechtějí podvolit, podvolit, poslat domů:

„Majitel Kučerovské cihelny Bentel přiměl násilným způsobem své zaměstnance Dostála a Ledvinu, aby jejich děti chodily do německé školy v Kučerově.“

(Vyškovské noviny č. 24 z 11. VI. 1920)

V celém německém jazykovém ostrůvku sílila snaha znemožnit českým dětem vzdělávání v mateřském jazyku, zabraňovat jejich účasti a tím činnost menšinových škol znemožnit:

„Nepřátelské zaujetí vůči českým menšinovým školám se projevovalo také násilím. V roce 1920 na školní budově v Komořanech byla vybita okna.“

(Vyškovské noviny č. 43 z 22. X. 1920)

Henleinovci se snažili vyvolat obecné vzbouření, organizovali atentáty, paličské pokusy a sabotáže. Pokoušeli se obsadit důležité veřejné objekty, pošty, nádraží, finanční a četnické stanice. Během 13. září 1938 došlo k takovým případům na sedmdesáti místech v pohraničí. (Koutek, J.: Nacistická pátá kolona, s. 227 - 229)

F. Moravec uvádí v knize Špion, kterému nevěřili, s. 122: „že hnutí sudetských Němců není spontánním lidovým hnutím pro připojení k říši, jak bylo předstíráno, nýbrž že je to hnutí záměrné, řízené, financované a podporované cizí mocností.“

Státní zástupce a vojenské úřady předložili materiály a důkazy o činnosti tohoto „Volkssportu.“ Vedoucí činitelé v úzké součinnosti s reprezentanty cizí mocnosti prováděli nábor a výcvik podvratných vojenských jednotek. Vojenský výcvik byl řízen bývalými německými důstojníky armády Rakouska. Zahrnoval pravidelné polní cvičení s ostrými náboji a s modely ručních granátů. Předmětem výuky byla tzv. kurýrní služba, za níž se skrývala špionážní a sabotážní činnost.

(Moravec, F: Špion, kterému nevěřili, s. 25 - 26)

Nepřipomíná Vám tahle minulost snahu zavádět právo Šária na ulicích nebo ve školách v Anglii a ve Francii. Nepřipomíná Vám tohle náhodou snahu zavádět Chalifát a Jihád v jiných zemích. Jednoduše řečeno: „Kdo nezná svoji historii, musí si ji zopakovat.“

Závěr:

K národnosti české a slovenské se hlásilo 65 procent obyvatel, k německé 23 procent a k maďarské 6 procent obyvatelstva. Jak je zřejmé, tak tento multi-kulturně-národní spolek přestal fungovat, proto z tohoto důvodu není rozumné vytvářet další multi-kulturně-náboženský spolek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama