Kdo seje vítr, sklízí bouři. Filip Turek a nový rozměr odsouzení Le Penové

03.04.2025 10:36 | Rozhovor

„Dle mého názoru by si bez tohoto ‚dvojího metru‘ šlo sednout možná i několik tisíc osob působících poslední dlouhé roky v europarlamentu,“ sdělil k odsouzení Marine Le Penové ParlamentnímListům.cz europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě). Upozornil, že ve Francii není pro kandidaturu na prezidenta věkový limit, tudíž může kandidovat 29letý „pobočník“ Le Penové Jordan Bardella. „Kdo seje vítr, sklízí bouři,“ komentuje Turek takový vývoj.

Kdo seje vítr, sklízí bouři. Filip Turek a nový rozměr odsouzení Le Penové
Foto: archiv F. Turek
Popisek: Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě).

Filipe, tak Marine Le Penové jste „kondolovali“ k jejímu rozsudku vy, Petr Macinka, Viktor Orbán a další. Ale jak se bránit argumentu, že „spravedlnost je slepá“ a „krást se nemá“? Petr Honzejk dokonce vymyslel, že když Le Penová porušila „pravidla silničního provozu“, nemá „řídit“, čili kandidovat.

Jsem znechucen návratem politických procesů. Vrcholoví politici se ve Francii tradičně zavírají až po skončení jejich funkce, navíc s nepoměrně menším trestem. Byl aktivován speciální režim, kdy Marine dostala 5 let, z toho dva nepodmíněně za něco, co v nultých letech předváděla absolutní většina velkých stran v europarlamentu. Za něco, co ani nedává smysl, co dělala politická strana, na čem se Marine nikterak neobohatila… A po dlouhých letech, i když se může stále odvolat, přišel do nebe volající zákaz na roky kamkoli kandidovat!



Neobhajuji tyto do nedávna absolutně běžné praktiky zaměstnávání nadbytku nepotřebných asistentů, k čemuž se veřejně přiznává ve videích například i naše europoslankyně – paní Nerudová. Ale je ubohé a sprosté, že se v tomto zvráceném systému něco jednomu toleruje, a jiný za to dostane brachiální trest ovlivňující budoucnost celé země.

Po tom, co se stalo při rumunských prezidentských volbách a s přihlédnutím k tomuto případu, mám pocit, že pro odstranění vrcholového politika stačí poslat nějaké politické straně audit na asistenty v europarlamentu, anebo poslat pár milionů z cizí země na reklamu na TikToku.

Nedávno byl alespoň osvobozen Matteo Salvini po letech útrap s prokuraturou v Palermu, která mu za dělání jeho práce hrozila dlouhými lety vězení. Souhlasím s Elonem Muskem, který řekl: „Když krajní levice neumí vyhrát volby, používá soudy.“

Když teď máte vhled do pravidel hospodaření s penězi EP, tak jak vnímáte „jádro problému“, tedy využití „europarlamentních“ prostředků ze strany Marine Le Penové? Cítíte se také být jednou nohou v kriminále?

Já si na to dávám velký pozor, protože aparát europoslance je tak obrovský, že není problém, aby vám tam někdo našel chybu nebo nesrovnalost. Musíte důvěřovat svému týmu, že neudělá vaším jménem žádnou administrativní chybu. Audity chodí samozřejmě jen nepohodlným europoslancům z „krajní pravice“. Přitom tolik legendárních postav z lidovecké frakce a dalších se evidentně dlouhé roky chovají neeticky, jim nic moc nehrozí. Srovnejme přístup k Marine Le Penové, jež byla předsedkyní strany, která měla před 20 lety zaměstnávat asistenty z rozpočtu EU, zatímco ve skutečnosti pracovali pro stranu, třeba s přístupem k domlouvání vakcín pro celou EU v rámci Pfizergate ze strany Uršuly von der Leyenové. Šlo tam o miliardy. A ta část europarlamentu, která standardně dělá to, za co Marine Le Penová nemůže kandidovat na francouzskou prezidentku, bez výhrad udělala z Uršuly opět „vůdkyni“ Evropy. Nikoho by nenapadlo její pravděpodobné prohřešky řešit, natož podobně tvrdě soudit. Dle mého názoru by si bez tohoto „dvojího metru“ šlo sednout možná i několik tisíc osob působících poslední dlouhé roky v europarlamentu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jaroslav Polanský

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ten problém s naivitou občanů, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseznámka , 03.04.2025 11:39:30
týkající se politického rozhledu a vnímání politiky vůbec, je skutečně zarážející. Něco tak blbého, jako jsou například Němcová, Nerudová nebo Černochová po vzoru Leynové, je skrytou hrozbou pro rozvoj společnosti, prozatím v Evropě. Že jsem uvedl osoby rodu ženského není náhoda. Směr, kterým se ubírá Evropa nás vede od tradičního chápání moci s ohledem na sílu a možnosti jednotlivých zemí a národů k vyfantazírovanému tedy nesmyslnému postavení ve vztahu k mocnostem, které mohou tyto představy pouhým škrtem pera zničit.

|  22 |  0

Další články z rubriky

Stanjurova čísla vycucaná z prstu. Plakal bych, říká Hrnčíř z SPD

20:24 Stanjurova čísla vycucaná z prstu. Plakal bych, říká Hrnčíř z SPD

Říkali jsme to a nedělá nám radost, že se to naplňuje. Tak komentuje poslanec Jan Hrnčíř fungování s…