ODS v roce 2010 se snažila kvalifikovat zneužívání sociálních dávek jako trestný čin. Vzpoměl jsem si tedy proto na tvrdá 50. léta za vlády KSČ. Jelikož ODS vyčítají „komunistům“ omezování svobody slova v minulém století, tak se sami zasloužili o snahu zavést „informační holokaust“ v podobě omezování internetových médií a práva na informace „sunshine laws.“
Vláda občanských demokratů je také pověstná zavedením „kapitalismu pro chudé“ a „socialismu pro bohaté,“ když v letech 2007 až 2013 zvedla „daň z přidané hodnoty“ z 5 procent na 15 procent. Nemluvě o čerpání dotací z Evropské unie, které často směřovaly na pochybné podnikatelské činnosti jako jsou golfová hřiště, fitnes, sjezdovky na rovině nebo psí hotely.
V parlamentních volbách v roce 2013 zřejmě ODS okopírovala volební program KSČM, když používala levicová programová hesla typu „právo na první práci a bydlení,“ která jsou typická pro volební program „komunistů.“ Na 26. Kongresu ODS okopírovala od KSČM heslo „Práci místo sociálních dávek“ a nazvala ho jako „Poctivá práce místo sociálních dávek.“
Předvolební kampaň (2009)
Na volebních bilboardech v předvolební kampani do Evropského parlamentu si ODS vzala z „komunistického“ hesla slovo „Řešení“ a používala ho ve své odstrašující kampani proti ČSSD. Je tedy zajímavá náhoda, že se před tím ve volbách v roce 2006 objevilo na bilboardech KSČM heslo „Máme řešení,“ což je obdobná formulace jako v kampani ODS.
Bez práce nejsou koláče (2010)
ODS v roce 2010 prosazovala, aby se zneužívání dávek stalo trestným činem (podle trestného činu podvodu je to možné v případě, že nemáme jako pracující nárok na sociální dávky nebo zneužíváme dávky na bydlení). Tento trestný čin se měl zřejmě rozšířit i na lidi, kteří zneužívají sociální systém a nechtějí pracovat.
V letech 1957 až 1990 platil v Československu trestný čin příživnictví, za který byli trestání ti, kteří se soustavně vyhýbali „poctivé práci“ nebo si prostředky k obživě opatřovali jiným „nekalým způsobem.“ Za tento trest hrozil trest odnětí svobody až do 2 let.
Ideová podobnost ODS s bývalou KSČ
Klement Gottwald v roce 1950 prohlásil: „Kdo nepracuje, ať nejí.“ Petr Nečas v roce 2010 prohlásil: „Vezmeme dávky těm, kteří nechtějí pracovat.“ Petr Nečas byl podle informací z časopisu týden předsedou Socialistického svazu mládeže (SSM), takže co se v mládí naučil, tak ve stáří uplatnil. Jenže v minulém režimu byla alespoň KSČ schopna mladé i staré lidi zaměstnat v továrnách, které již za vlády ODS stihly zprivatizovat a definitivně zavřít.
Vedení ODS nechce pustit novináře na 23. kongres (2012)
Podle informací ParlamentníchListů.cz chce vedení – výkonná rada zakázat přítomnost novinářů na kongresu poté, co zazní projev předsedy Petra Nečase, vyloučit novináře z kongresu, aby nemohli psát o diskuzi delegátů. Tento 23. Kongres „pravicově tržních komsomolců“ se mohl klidně přejmenovat na 23. Sjezd ÚV ODSČ.
Blažek ODS: Internet je hrozbou pro demokracii (2012)
Tato politická strana nejvíce obviňuje „komunisty“ z omezování svobody slova za minulého století, ale neštítí se omezovat svobodu internetového projevu ani podporovat smlouvy, které toto omezení schvalují.
Možná, že se v tomto bodu ODS inspirovala od Komunistické strany Číny nebo prozápadní smlouvou ACTA o omezení internetu, protože Komunistická strana Čech a Moravy bojovala za svobodu internetu včetně práva na informace.
Bývalý místopředseda ODS Pavel Blažek usiloval změnit české zákony, a to především kvůli nezávislému a nekontrolovanému publikování informací na internetu, protože jak sám prohlásil: „internetová média se stávájí vážnou hrozbou pro demokracii.“
Místopředseda strany také prohlásil, že ODS by měla bojovat proti takzvaným „sunshine laws,“ tedy zákonům, které dávají veřejnosti právo na přístup k informacím a neustále se snaží něco osvětlovat.
Socialismus pro bohaté a kapitalismus pro chudé (2013)
Za vlády ODS se od roku 2007 do roku 2013 zvedla daň z přidané hodnoty z 5 procent na 15 procent. Ačkoliv Občanská demokratická strana bojuje proti zvyšování progresivní daně pro bohaté, tak její třídní boj spočívá ve zvyšování daní, které pociťují obyčejní lidé a střední třída kdykoliv, když si společně zajdou na do marketů na nákup nebo na třeba ve svém volnu na skleničku.
Programové prohlášení (2013)
Milionářská daň i „právo na první práci“ jsou klasická hesla z několika volebních programů KSČM. Ve svém programu občanští demokraté volili podporu mladých lidí s tématem programu „první práce a první byt.“ Mohu ovšem přiznat, že jsem se s takto levicovým programem konzervativní strany jako student politologie zatím ještě nikdy nesetkal.
Práce místo sociálních dávek (2015)
Na 26. Kongresu ODS zaznělo heslo s názvem „Poctivá práce místo sociálních dávek.“ Zde mne opravdu nepřekvapuje, když jsem toto heslo zahlédl u KSČM s názvem „Práce místo sociálních dávek“ při volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 a později při volbách do Evropského parlamentu v roce 2014.
Ani v roce 2015 nechce být zřejmě ODS pozadu a k vzhledem k ukradeným ideám z KSČM, proto navíc zahajuje kampaň, ve které prohlašuje, že je konzervativní stranou, která nemění zásady, ale pouze styl komunikace.
Zdroje:
ODS nám vykrádá hesla na billboardech, tvrdí KSČM (lidovky, on-line text, 13. 8. 2009)
Sazby daně z přidané hodnoty (účetní kavárna, on-line text, 24. 6. 2015)
Seznam vlád Česka (wikipedia, on-line text, 19. 5. 2015)
Pavel Blažek: Nominační projev na místopředsedu ODS (youtube.cz, on-line text, 4. 11. 2012)
Práci místo sociálních dávek (kscm.cz, on-line text, 15. duben 2014)