ochrana dětí
Chalánková chce navrhnout zrušení pěstounské péče a současně i Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí. Co vy na to? A souhlasíte, že zmíněný úřad selhal v případu řešení problémů s norskou sociálkou? A jak vlastně samotnou kauzu vnímáte? Podle mě by měl stát udělat víc
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Dobrý den,
dle mého názoru je pěstounská péče na přechodnou dobu nešťastným řešením a myslím si, že naše společnost na ni není dostatečně připravena, nemáme dostatek kvalitních pěstounů. Navíc si myslím, že tato možnost není v zájmu dětí, jsou v rodinách pouze na dobu max. 1 roku a pak jdou dál, hrozí zde trauma z přetrhání navázaných kontaktů mezi dětmi a pěstouny. Co se týká Úřadu mezinárodně právní ochrany dětí tak si myslím, že v dnešní době, kdy je velká migrace a spousta dětí žije v zahraničí, je jeho existence velmi významná. Jak moc se tento úřad zasadil v kauze norských dětí mi není známo, tudíž tuto záležitost nedokážu posoudit. Nicméně odloučení dětí od matky resp. od rodičů je vždy velkým traumatem pro obě strany a v případě malých dětí tato dlouhá doba odloučení od rodičů i mezi sebou navzájem bohužel hraje proti nim.
S úctou Pavla Golasowská