Zájem tříčlenných týmů byl velký, možná i proto, že týmy nemusely být fyzicky přítomné v laboratořích, ale mohly zadání řešit on-line. V kategorii IT vytvořily nejlepší prezentace týmy ACES a Fofři. V kategorii strojařů si se zadáním nejlépe poradili průmyslováci z týmů Helhoo a 3STD.
V kategorii IT jejímž garantem byla společnost 1P první pozice měly týmy vytvořit webové prezentace na libovolné platformě ve dvou rozdílných obtížnostech. V kategorii strojní se týmy zaměřily na návrh procesu utahování šroubů pro plastové díly a proces výroby páky včetně vyhodnocení ekonomiky zvoleného řešení. Garantem této kategorie byla společnost Agrostroj Pelhřimov. Po celou dobu řešení zadání byly týmům k dispozici erudovaní garanti.
„Na světě je víc těch, kteří to vzdají, než těch, kteří ztroskotají, ale do výzev Průmkahtonu se přihlásili evidentně ti, kteří odvahu neztrácí. Osobně oceňuji nastavenou logistiku soutěže, kdy pořadatelé našli způsob, jak nabídnout mladým lidem účast i v době přísných vládních opatření. Úspěšně vyzkoušený hybridní model hackathonu má budoucnost a může plnohodnotně nahradit standardní soutěže,“ uvedla náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová, která také mezi prvními úspěšným řešitelům gratulovala.
Za zvoleným formátem soutěže stojí bývalý žák SOU a SPŠ Pelhřimov a také držitel studentské Ceny hejtmana Martin Lahučký, který podobné výzvy spolupořádá a moderuje.
Partnery Průmkahtonu 2021 byly SOU a SPŠ Pelhřimov, Kraj Vysočina, Agrostroj Pelhřimov a 1P první pozice.