Hejtman a jeho radní se totiž na připomínkování vládních škrtů, lidově řečeno, vykašlali a nyní se snaží hasit požár vznikající v krajské nemocnici. Petr Kulhánek se opět probral pět minut po dvanácté.
„Hejtman nemá být hasičem, ale prvním, kdo za kraj a jeho obyvatele bojuje. Hejtman má být vidět a slyšet hlavně v Praze na vládě, hejtman má být v pravidelném kontaktu s ministry, poslanci a senátory. Hejtman má prostě pracovat pro kraj, což se v případě Petra Kulhánka dlouhodobě neděje,“ doplňuje starosta města Chebu Jan Vrba (ANO), který věří, že zdravotníci dodrží své slovo a vyhlášení skutečné stávky zváží až v nejkrajnějším možném případě.
Problematika zdravotnictví není v Karlovarském kraji novým tématem. Opozice dlouhodobě kritizuje průběh volby generálního ředitele Karlovarské krajské nemocnice Josefa Märze i jejího představenstva. Následně se terčem silné kritiky stalo i naprosto nestandardní vyplacení půlmilionových odměn manažerům nemocnice.
„Je to stále stejná písnička. Hejtman nemá silný voličský mandát. Volby nevyhrál a ani za uskupení, za které kandidoval, nezískal nejvíce hlasů. Vládnoucí koalici sestavil pouze za cenu vzniku nových placených funkcí a benefitů, které stojí krajskou pokladnu miliony korun ročně. Opozice může tento postup pouze kritizovat, protože peníze jsou pro některé rádoby politiky nejvíc na světě,“ dodala chebská radní a krajská zastupitelka Gabriela Dostálová (ANO) s tím, že hejtman se u moci drží i díky takzvaným individuálním dotacím, které jsou často netransparentní a mnohdy jsou přiděleny i přes nesouhlasné stanovisko výboru.