Už se budu opakovat, je to zase jenom další důkaz o domluveném rozštěpení „veverek“ pod laskavým dohledem premiéra Nečase. Věci veřejné si hrají na opozici, ale pod hrozbou pádu vlády budou premiérovi jakoby „zlobivé“ poslance půjčovat. U zákonů, vrácených senátem je potřeba 101 poslanců. Vyděrač Bárta má tak ještě silnější pozici, než měl ve vládě. Nečas se bojí o své premiérské koryto a Bártovci si mohou klást podmínky, kdy kdo z nich jednotlivě vládní návrhy podpoří. Škoda, že premiér nedokázal dodržet svoje prohlášení z dubna loňského roku, že totiž nebude vládnout s VV- ABL. Nejenže s ní vládne, ale nakonec jí dobrovolně strčil hlavu do oprátky.
Zajímavým aspektem, hodným připomenutí je i to, že se Věci veřejné, ještě když byly ve vládě chlubily, že pomohly vládní návrh církevních restitucí připravit. Pamatuji ještě plamenná slova Kateřiny Klasnové, jak Věci veřejné dokázaly vybojovat tuto dohodu, tento návrh. A teď stejně plamenně bojují proti návrhu…
Celkově se ale jedná o hru, kdy se snaží bártovy Věci veřejné přesvědčit voliče, že jsou v opozici. Samozřejmě nejsou, pouze se snaží kamuflovat svůj vysoký podíl na diskreditaci této vlády. Na krocích, které tato vláda činila za plné podpory Věcí veřejných. V každém případě ale VV stále vládu drží, byť skrytě, u moci. Ale Radku Johne, tyto bláznivé kroky „veverkám“ preference z popela nezvednou.