„Rozdávání bezpečnostních kufříků jsme si pilotně vyzkoušeli loni. Prvňákům i jejich rodičům se to líbilo, proto jsme se rozhodli v tom pokračovat,“ uvedl hejtman Jiří Zimola.
Na náklady ve výši zhruba 1,3 milionu korun, které bylo nutné do uvedeného projektu investovat, přispěly Skupina ČEZ, společnost Koh-i-noor Hardtmuth, Jihočeský kraj a společnosti Madeta, ZVVZ Milevsko, Brisk Tábor a ČSAD Jihotrans.
Hejtman poděkoval firmám, které na projekt finančně přispěly
Zimola zdůraznil, že bez těchto partnerů by se tuto akci podařilo zrealizovat jen stěží. „Chci hlavně poděkovat Skupině ČEZ i společnosti Koh-i-noor Hardtmuth, které se do projektu zapojily po finanční stránce nejvýrazněji. Můj dík ale samozřejmě patří i všem ostatním společnostem,“ dodal.
Prvňáci 1. září v kufřících mimo jiné najdou Bezpečnostní předměty s reflexními prvky, pastelky, fixy, barevnou tužku, gumu, rozvrh hodin, blok, pravítko a skládacího panáčka. „Věřím, že všechny tyto předměty pomohou zpříjemnit dětem jejich první školní den v neznámém prostředí. Ale hlavně zvýší jejich ochranu na ulicích,“ doplnil Zimola.
Zimola s Podholou předají kufříky prvňákům v ZŠ Bezdrevská
Náměstek českobudějovického primátora pro školství Petr Podhola sdělil, že se jedná o velmi významný projekt. A v souvislosti s ním připomněl, že v krajském městě je 14 základních škol. „Po pečlivém zvažování jsme si s panem hejtmanem vybrali ZŠ a ZUŠ Bezdrevská, kde budeme bezpečnostní kufříky v pondělí 1. září předávat,“ naznačil.
Stejně jako Zimola pak Podhola adresoval dík firmám, které projekt finančně podpořily. „Jedna věc je o bezpečnosti povídat a druhá je pro ni něco dělat. A tohle je případ toho, kdy se pro danou věc opravdu dělá něco konkrétního,“ konstatoval. „Stejně tak bych chtěl ale poděkovat i panu hejtmanovi a kraji,“ dodal.
Kraj spolupracuje s ČEZ i na dalších projektech
Vedoucí útvaru vnějších a vnitřních vztahů Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ Petr Šuleř uvedl, že projekt „Bezpečně do školy i do přírody“ není prvním ani určitě posledním, na němž s Jihočeským krajem spolupracují. „Bezpečnost je pro nás hlavní prioritou a to ať už se jedná o naše provozy, tak o celé okolí. Ve spolupráci s krajem se nám již díky projektu Bezpečné branky, podařilo v kraji vyměnit nevyhovující branky na hřištích za nové, které neohrožují životy a zdraví dětí. Pokračuje také projekt Oranžové přechody, díky kterému postupně mizí z mapy jižních Čech neosvětlená a nebezpečná místa na silnicích,“ řekl.
Akci pro děti podpořil i nositel světoznámé značky
Kufříky pro letošní prvňáky podpořil také jeden z nejvýznamnějších světových výrobců školních a kancelářských potřeb, českobudějovický Koh-i-noor Hardtmuth. „Jihočeský kraj má vynikající značku, která je však spjata především s turismem. Nejenom turistika živí jižní Čechy. Tuto akci, určenou dětem, jsme se proto rozhodli podpořit jako nositelé světoznámé značky spjaté s Českými Budějovicemi a celým jihočeským regionem. Věřím, že spolupráce kraje a Koh-i-nooru bude pokračovat,“ uzavřel místopředseda představenstva společnosti Koh-i-noor Hardtmuth Vlastislav Bříza ml.
Projekt „Bezpečně do školy i do přírody"
*Na jihu Čech druhý ročník tohoto projektu
*Letos se do něj zapojily tyto subjekty a přispěly částkou:
*Agentura YASHICA letos rozveze kufříky na jihu Čech do 255 škol
*Celkem ho dostane 7 480 prvňáků
*Celkem zaberou kufříky 33 europalet
*Deset lidí tuto zásilku kompletovalo cca 600 hodin
*Rozvoz kufříků – jedná se o jednu z největších logistických akcí na jihu Čech