Tentokrát v rámci svého prezidentskovojenského hesla, slibující řád a důstojnost přichází Hradní cestovatel během své návštěvy ve Švýcarsku s vizí obdoby Marshallova plánu na Ukrajině a o potřebě reformy mezinárodních institucí OSN, EU, či OBSE.
Zřejmě v případě obnovy Ukrajiny vychází pan preziden z informací prosakujících z EU, která se nechala slyšet kterak nachystala záruky 7,8 miliardy eur pro firmy ze všech členských zemí. Ponechme stranou, že dnes zadlužené a rozprodané Ukrajině již reálně nic nepatří a že ukrajinští oligarchové se mohou těšit na další přísun peněz ze zadlužené EU, které se bude s příchodem Donalda Trumpa navyšovat. Pokud se týká vize reformy mezinárodních institucí, včetně OSN, zde asi nebude problém najít pochopení i u dalších hlavních hráčů této instituce. Otázkou zůstává jak si bude v uvedené otázce rozumět se svým například ruským či čínským protějškem.
Dnes již máme „svého“ pana prezidenta z další zahraniční cesty, kterou někdo hodnotí jako pečlivě naplánovaný dárek k 60. narozeninám své manželky, opět doma a očekává se, kterak aktivně se bude podílet na řešení palčivých problémů občanů své země jak dříve sliboval. Ke škodě věci dnes víme, jak se věci týkající se pamětí pana prezidenta a bohužel i paní Pavlové především do převratového období 90. let mají. Týká se to nejen stálého mlžení agenta Pávka ohledně průběhu jeho vojenské kariéry v předlistopadovém období, ale i tehdejší kariéry jeho manželky . Ta na webu nadačního fondu ve svém příběhu uvádí, že zahájila po dvou letech praxe v AČR studium na Akademii ozbrojených sil v Bratislavě. https://www.pavlovaeva.cz/muj-pribeh. Ve skutečnosti paní Pavlová, v té době příjmením paní Zelená, onou akademií myslí VPA KG, neboť se píše rok 1986.
Petr Pavel se díky svému způsobu vykonávání prezidentského úřadu po roce a půl vládnutí ocitá v nelehké situaci. Více než důstojný život našich seniorů, matek samoživitelek a dalších sociálně nejslabších skupin jej více zajímá přísun financí pro svoji manželku.V zahraniční agendě zůstává věrným vazalem kolektivního Západu a nechce vnímat změny, které v geopolitice nastávají.A tak například, zatímco sousední Maďarsko a Slovensko narovnávají vztahy s Ruskou federací a ČLR, naše země zůstává nadále v koloniálním postavení vůči USA a jejich odnoží, agresivního paktu NATO a nereformované EU.