Proč? II
Ano, já rozumím. Jenže nestačí něco navrhovat, ale hlavně zavézt do praxe. Zatím nevíém, že by např. Frontex nebo Evropská komise jednala s Itálií nebo zástupci Libye o krocích k zamezení miograntům z Afriky v cestě do Itálie. Ani nikdo nebyl vyslá-n do LIbye, aby monitoroval kolik Afričanů je připraveno se nalodit a kolik je na cestě do Libye. Frontex zatím spíše zachraňuje než že by hájil hranice EU na moři a nelegály vracel zpět do libyjských přístavů. I vy v EU parlamentu byste tohle stěžejní téma měli probírat. Od počátku migrační krize je v EU obrovské množství miograntů a vracení většiny nehrozí a ani se o tom nemluví.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
07.07.2017 10:54:25 - Mgr. et Mgr. et Mgr. Tomáš Zdechovský, Ph.D., MBA
Dobrý den,EU se podílí např, na výcviku libyjské pobřežní stráže, která by bránila migrantům jít dále na moře, a také na vyjednávání se třetími zeměmi o navracení odmítnutých migrantů. Bohužel problémem je nestabilní situace v Libyi bránící prosazení práva a také neochota řady zemí přijímat lidi zpět. To jsou dvě hlavní věci, které dosud brání vyřešení migrační krize. S pozdravemTomáš Zdechovský