pomoc lidem z oblastí bojů.
Nevíte kde byli obhájci lidských práv v době před vypuknutím nekontrolovatelné imigrační vlny? Nikde jsem neslyšel o žádné masivní podpoře lidí žijících v táborech v zemích blízkých konfliktům. Jedná se nyní pouze o pokrytecké přenesení zodpovědnosti a černého svědomí na obyvatele Evropy? A jak bude vypadat umístění nových obyvatel Evropy? Půjde o nějaké ( bolševické) umístěnky, přidělování práce a bytú? A hlavně proč se o tom mluví v souvislosti s přistěhovalectvím , pomoc přece neznamená trvalé přesídlení, nebo ano?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
21.12.2015 22:00:25 - Mgr. et Mgr. et Mgr. Tomáš Zdechovský, Ph.D., MBA
Dobrý den,souhlasím, že byl opravdový problém, že se pozornost při řešení problému obecně nesměřovala primárně na uprchlické tábory v zemích konfliktům. Právě obtížné podmínky jsou z veliké části příčinou obrovského množství příchozích. Nakonec se rozhodlo i pomoci přímo na místě: Ze strany EU bylo o této pomoci rozhodnuto na konci září. Česko nabídlo v říjnu 100 milionů korun pomoci Jordánsku. Nicméně se tak stalo až potom, co situace vygradovala.
Pokud jde o přerozdělování, tak proces probíhá velmi pomalu. Jde v něm jen o rozdělení lidí mezi jednotlivé členské státy. Bohužel celý návrh je velmi nepormyšlený a nepočítá s negativními důsledky. A hlavně je nesmyslné někoho nutit, aby šel do nějaké země proti své vůli, proto jsem se stavěl proti takovému návrhu na přerozdělení uprchlíků. A pravdou také je že velká část uprchlíků by se skutečně ráda vrátila zpět, až konflikt skončí. Pomoc tedy rozhodně automaticky neznamená trvalé přesídlení.
S pozdravem
Tomáš Zdechovský