Musím se smát
naivitě všech,kteří tak rozhořčeně píšou o tzv. puči.Uznávám,že ta akce byla diletantská a především nevhodně načasovaná.Předsednictvo mohlo pana Sobotku vyzvat k rezignaci,ale nemělo podnikat žádné další kroky směrem k němu,když se pan předseda chlapsky rozhodl nevyvodit z volebního debaklu odpovědnost tak,jako to udělal před třemi lety pan Paroubek.Můžete se zalykat štěstím,že se upevnilo postavení pana Sobotky v rámci sociální demokracie.Obávám se,že ČSSD ale spláče nad výdělkem a větším viníkem v tomto případě vidím pana Sobotku,který pod vidinou stát se alespoň na chvíli mediální hvězdou s gustem ventiloval věci,které jste si měly řešit uvnitř strany,v co největší tichosti.Veřejně prát špinavé prádlo může také jen diletant a člověk,který nedomýšlí následky.Tak či tak totiž přicházíte o voliče a o nějakých 20 procentech si v budoucnu můžete jen nechat zdát.A ta schůzka - to je jen zástupný problém odvádějící pozornost někam jinam,i kdybvy se na ni nějaký puč skutečně připravoval.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Vedení ČSSD v posledních třech letech se odlišovalo od vedení za Jiřího Paroubka podle mého názoru zejména tím, že bylo prováděno na principech kolektivního rozhodování. Proto pokud by měl být vyvozen závěr z nedobrých výsledků voleb do Poslanecké sněmovny, tak by se měl týkat všech členů politického vedení ČSSD a nejen předsedy Bohuslava Sobotky. Myslím, že je zcela zřejmé, že iniciátoři pokusu o odvolání Bohuslava Sobotky chtěli slabý volební výsledek jednostranně využít ve svůj prospěch.
Milan Štěch