„Regenerativní medicína a bioinformatika rozhodně nejsou oblasti, které by se měly realizovat pouze lokálně na úrovni Moravskoslezského kraje či na úrovni republikové. V tomto oboru je potřeba spolupráce se zahraničními špičkovými centry a vědci. Cílem námi pořádané konference bylo právě provázání těchto institucí a zahájení práce na společných výzkumných a vývojových projektech v tomto oboru. Jsem přesvědčen, že konference tento účel stoprocentně splnila,“ řekl Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.
Velkým tématem v biomedicíně je využití digitálních technologií. Tuto problematiku představil zástupce firmy Invent medical group, která využívá digitální výroby pro oblast protetiky a ortotiky, zástupci Fakultní nemocnice Ostrava prezentovali využití digitálních technologií v plastické chirurgii.
Zpracování obrazových dat (například dat z rentgenů či jiných medicínsky využívaných zobrazovacích metod) prezentovala firma IT4 Innovation, účastníci si konference vyslechli i zkušenosti z USA s patentováním léků a medicínských technologií, představena byla také „top“ pracoviště z oblasti biomedicíny, a to německý Fraunhofer institut a americká společnost Cook Regentec.
K dalším tématům patřil například vliv životního prostředí na zdraví obyvatel nebo rozvoji startupů (začínajících podnikatelů) v oblasti biotechnologií v Moravskoslezském kraji.
„Návštěvníci tak opravdu měli jedinečnou příležitost navázat novou spolupráci a rozvinout své vývojové a obchodní aktivity v oblasti biotechnologií,“ říká Petra Chovanioková, ředitelka pořádající Agentury pro regionální rozvoj.
Pořadateli Brokerage Event 2016 byl Moravskoslezský kraj prostřednictvím své Agentury pro regionální rozvoj (ARR), Fakultní nemocnice Ostrava a ING corporation, s.r.o.