V důsledku to může znamenat dosti nešťastnou unifikaci zákonných norem se zeměmi jako je například Spojené království, Belgie, Holandsko a Německo, kde je kriminalizován i pouhý zavírací nůž v kapse, nebo kde dokonce dnes ani žena nesmí mít legálně na svou obranu v kabelce pepřový sprej.
Přes svou poměrnou liberálnost patří tzv. zákon o zbraních i dle názorů předních expertů v této oblasti k těm nejdokonalejším a zároveň i bezproblémovým. Důvodem je především vysoká náročnost všech zkoušek a procedur, které musí zájemce vykonat i nezbytné splnění velmi přísných kritérií, jaká jsou předpokladem k povolení vlastnictví zbraně. Co se týče prevence kriminality a možnosti obrany bezúhonných občanů, ukazují se současné zákony v ČR účinné. V případech, kdy nemohou státní ozbrojené složky zajistit každému občanovi absolutní bezpečí, tzn. naprosto a za každé situace, jsou také nanejvýš potřebné.
Psali jsme:
Braňme proto ze všech sil svou kvalitní legislativu, kterou v rámci České republiky máme a nedovolme takto odevzdat další kus naší státní suverenity.
Pamatujme, že jednotnou úpravou v rámci Evropské unie v oblasti zbraní i těch nejobyčejnějších obranných prostředků by naprosté většině našich občanů bylo velmi omezeno právo i možnost bránit se agresorům – to vzkazují členové petičního výboru. Těmi jsou mimo jiných například Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v., bývalý elitní policista, který v rámci svých aktivit cvičí bezpečnostní složky po celém světě a válečný veterán „REGI“ Jiří Schams, nprap. v.v., který se chce po svém závažném zranění, co před lety utrpěl v Afganistánu, nyní politicky angažovat v této důležité oblasti. Přestože je nyní upoután na invalidní vozík, hodlá nám všem alespoň takto dále pomáhat zajišťovat klid a bezpečnost – jinou to cestou, než kdysi mohl s puškou v ruce v dalekém zahraničí…
Jiří Janeček
Občanská konzervativní strana