„Především bych chtěl představitelům měst a obcí poděkovat za jejich práci, bez úzké spolupráce kraje s obcemi si nelze dobré fungování kraje představit. Krajský úřad pak pro občany měst a obcí zajišťuje řadu činností a služeb, například v oblasti veřejné dopravy, školství a zdravotnictví,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.
Do programu Sněmu byly začleněny prezentace a diskuze ke stěžejním problémům v oblasti dopravy a dopravní infrastruktury (odbor dopravy a silničního hospodářství), k Programu obnovy venkova ÚK 2016 (odbor regionálního rozvoje), k oblasti školství (odbor školství, mládeže a tělovýchovy) a k problematice v sociální oblasti (odbor sociálních věcí).
SESO sdružuje více než 120 obcí a měst Ústeckého kraje
Severočeské sdružení obcí (SESO) vzniklo v roce 1993 jako nástupnická organizace Sdružení severočeských měst a obcí a Regionálního ekofondu pánevní oblasti. V roce 2002 byla podepsána smlouva o spolupráci mezi Severočeským sdružením obcí a Ústeckým krajem. V současnosti sdružuje SESO více než 120 obcí a měst Ústeckého kraje. Na základě této smlouvy jsou zástupci SESO navrhováni za členy jednotlivých výborů a komisí Zastupitelstva a Rady Ústeckého kraje. Členové SESO se podílejí na tvorbě důležitých rozvojových dokumentů Ústeckého kraje, především v oblasti životního prostředí.
Účelem Sdružení je napomáhat vzájemné informovanosti mezi obcemi, koordinovat jejich akce přesahující rámec územního obvodu jedné obce, vytvářet podmínky pro součinnost ve všech oblastech, v nichž obce vyvíjejí svou činnost, se zvláštním zřetelem na rozvíjení samosprávy.
Sněm Sdružení je nejvyšším orgánem Sdružení, je složen ze zástupců obcí, přičemž každý okres deleguje maximálně 10 zástupců.