Aktivitu levice bych nepřeceňoval, ale znamená to, pane senátore, že tlak levice donutil pravicové vlády k tomu, aby připustily a dokonce iniciovaly rozkrádání národního majetku?
Odkazuji na svůj článek o zpackané privatizaci, kde obšírně cituji názory Jana Stráského, bývalého federálního premiéra a několikanásobného ministra. Z něho vyplývá, že privatizační tunel byl umožněn vědomě. To je tedy také důsledkem tlaku levice.
Vybavuji si scénku týkající se čínského taoistického filosofa mistra Čunaga (Zhuang-c´). Stál na můstku nad říčkou a pravil, že voda tak bystře teče a je tak čirá a to je rybkám příjemné. Jeho společník, mistr Chuej kontroval, jak on, který není rybou může vědět, co je rybkám příjemné? A odpověď mistra Čuanga je také známá: jak ty, jenž nejsi mnou, můžeš vědět, že já nevím, co je rybkám příjemné?
Nuže, jak my levičáci, kteří nejsme Jaromírem Štětinou, můžeme vědět, že on neví, co jsme celou dobu pravicových vlád sledovali? Jak můžeme vědět, že on neví lépe než my sami, co si myslíme? Ale vlastně, proč bych měl předpokládat, že pan senátor po večerech studuje taoistickou filosofii?
Čuang-c´ byl dotázán, kde je tao, což bývalo někdy zúženě překládáno jako cesta. Jeho spolubesedník postupně šel v umístění taa níže a níže. Až skončil u sraček. I tam je prý tao. Česká pravice (myslím, že nikoli díky tlaku levice) je právě tam. Ve sračkách.