odvody 2017
Dobrý den pane poslanče,chtěla jsem původně tyto dotazy položit pánům Zaorálkovi a Stropnickému, ale zjistila jsem na těchto stránkách, že zmínění pánové na dotazy tazatelů neodpovídají a tudíž nemá smysl se jich na cokoliv ptát.
Na níže uvedených stránkách jsem objevila následující výňatek týkající se možného odmítnutí z důvodu svědomí:
http://www.statnisprava.cz/rstsp/agendy.nsf/i/01463
Jelikož mně to není úplně jasné, potřebovala bych si upřesnit tyto údaje:
1. Co je míněno mimořádnou vojenskou službou?
2. Budou nově odvedení mladí lidé od r. 2017 vojáky v záloze, neprojdou-li vojenským výcvikem?
3. Budou přísahat? Kdy? Při odvodu? Podle nového znění přísahy ?
4. Bude jim předáno písemné rozhodnutí o schopnosti občana vykonávat vojenskou činnou službu , aby ji mohli odmítnout podle bodu a) ?
pokračování....
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
03.05.2015 16:06:44 - PhDr. Miloslav Ransdorf, CSc.
Dobrý den, nejsem bohužel odborníkem na danou oblast. Myslím si, že kvalifikovaným adresátem Vaší otázky by byl například poslanec Alexander Černý, stínový ministr obrany ve stínové vládě KSČM.Mimořádná vojenská služba je služba v civilních oborech, které vymezí zákon. Do zrušení všeobecné branné povinnosti tato mimořádná vojenská služba existovala. Pokud jde o druhý dotaz, rozumím tomu tak, že lidé záložníky budou, i když výcvikem neprojdou. Jak to bude s přísahou, nevím. Odpověď na čtvrtou otázku závisí na prováděcích předpisech. Důvod svědomí může zahrnovat například náboženské přesvědčení. Přiznávám však, že kolem celé věci je hodně nejasností zmatků.