Cílem této tradiční akce je použít získané vědomosti ve spojení s dovednostmi, nestrašit děti, ale trénovat rychlé rozhodování a chování při řešení nebezpečných situací.
Stanovišť bylo připraveno ve spolupráci s městskou policií opravdu dost. Projíždění překážkovou dráhou na koloběžce, orientace v dopravních situacích podle mapky a chůze s opileckými brýlemi.
„Naše děti byly cvičeny v orientaci ve znalosti dopravních značek, dopravních prostředků, světelných signálů a také na rychlou reakci na změnu, pohyb po přechodu pro chodce nebo ukázku nebezpečných předmětů, kterých se nesmí venku dotýkat,” vypočítává Alena Držalová, ředitelka 63. MŠ v Lábkově ulici.
Zajímavou disciplínou pro děti bylo cvičení psů záchranářů pod vedením paní Hajšmanové, kteří dokáží vyhledat ztraceného člověka. Neméně zajímavá byla i ukázka Městského obvodu Plzeň 3 vyhledávání nebezpečných a nežádoucích předmětů v písku pomocí detektoru kovů.
„Rodiče s dětmi si mohli vyzkoušet tuto důležitou činnost, se kterou se setkávají při svých procházkách sídlištěm. Náš obvod pečuje o všechny pískoviště včetně herních prvků a dopadových ploch, které náš pracovník pravidelně každý týden detektorem kontroluje. To samozřejmě provádí i v bezprostředním okolí, aby pohyb dětí byl bezpečný,” uvedl David Procházka (ANO 2011), místostarosta plzeňského centrálního obvodu.
Akce se účastnilo zhruba na šest stovek spokojených lidí, z toho 200 bylo dětí. Mnohé přišly s oběma rodiči, v některých případech i prarodiči nebo kamarády. Díky profesionálnímu přístupu všech učitelek mateřské školy, rodičů, Městského obvodu Plzeň 3 a Městské policie Plzeň strávily rodiny s dětmi krásné, hravé a vzdělávací odpoledne.