Předseda vlády na jednání zdůraznil, že energetická bezpečnost musí být pro Evropu jako celek nejvyšší prioritou. „Jednoznačně jsme se shodli, že energetická politika je dnes součástí národní bezpečnosti a také na potřebě celoevropské spolupráce na infrastrukturním propojení. Při koncipování energetické bezpečnosti a spolupráce v Evropě je také důležité zohledňovat národní podmínky a rozdíly mezi zeměmi, které jsou dány geografickými a dalšími faktory,“ uvedl premiér Fiala.
Český předseda vlády se na okraj summitu sešel s britským premiérem Rishi Sunakem. „Bavili jsme se o konkrétních projektech, především o spolupráci našich zemí ve vývoji a zavádění malých modulárních reaktorů,“ uvedl premiér. Před měsícem ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a britský ministr pro energetickou bezpečnost a klimatickou neutralitu Andrew Bowie podepsali v Praze společné prohlášení o spolupráci v oblasti vývoje a uplatnění malých a středních jaderných reaktorů. Velká Británie se tak stala první zemí, se kterou Česká republika takové prohlášení podepsala.
S německým kancléřem Olafem Scholzem český premiér diskutoval o vývoji automobilového průmyslu v Evropě, což je téma zásadní pro oba státy. Možnosti řešení nelegální migrace byly hlavním tématem bilaterálního jednání s italskou premiérkou Giorgiou Meloni. Premiér se v Granadě sešel i s řeckým premiérem Kyriakosem Mitsotakisem, představitelkou běloruské opozice Svjatlanou Cichanouskou či s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.