přístup ke zvířatům
Dobrý den, jedna moje známá mi poradila, že se vás tady můžu zeptat. Bavili jsme se spolu o vejcích. Neustále se hovoří o tom, jak je třeba chránit vzácné druhy zvířat, domácí mazlíčky apod., ale na obyčejná zvířata, jako třeba slepice se dost často zapomíná. Napadlo mě, že když už se dotují domácí zemědělci a potraviny, zda by se nějak nemohli dotovat i ti, co třeba slepice nechovají v klecích, ale ve volném chovu nebo ti, co se o hospodářská zvířata starají skutečně s láskou – např. různé menší farmy a nepřistupují k nim jen jako ke zboží jako různé velké farmy? A pokud se vám takový návrh nezamlouvá, mohu vědět proč? Laudová
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Evropská unie velmi pečlivě dbá na podmínky chovu hospodářských zvířat. Ti, kteří chovají slepice na podestýlce nebo ve volném výběhu, dostávají dotace jak z EU, tak z národních fondů. V poslední době potravinové řetězce dávají přednost vejcím od chovatelů, kteří nepoužívají klece. Tak se snad podaří, že tyto šetrné chovy budou schopné konkurovat i cenou. Záleží také na nás, zákaznících, zda se při nákupu vajec podíváme, odkud vajíčka pocházejí, a dáme přednost šetrným chovům.
S pozdravem
Jan Zahradník