složení výborů
Jak rozumět argumentu, že by všechny poslanecké kluby měly mít zastoupení např. v mandátovém a imunitním výboru, protože jeho to, co se tam řeší je tajné a některé kluby by tak byly v nevýhodě. Pokud je něco tajné, tak o tom stejně nemohou nikoho, tedy ani své kolegy informovat. Nebo ano? A jestli ano, tak pak se můžou poslanci informovat navzájem.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
zazněl dokonce názor, že by všechny kluby měly mít v každém výboru aspoň jednoho poslance. Vzhledem k tomu, že výborů by mělo být 19 a že existuje klub, který má 6 členů, je to nemožné. Jednací řád totiž říká, že každý poslanec může být nejvýše ve dvou výborech. To by se pak musel změnit jednací řád Sněmovny, k čemuž ale není vůle. A k tomu mandátovému a imunitnímu výboru. Jeho jednání není tajné, je neveřejné. Podle mého názoru se jeho jednání mohou zúčastnit i poslanci, kteří nejsou jeho členy. Jen tam nemohou hlasovat.
S pozdravem
Jan Zahradník