Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči
Když čtu současné nářky automobilového průmyslu, jeho žádosti o podporu a dotace, nemohu se zbavit pocitu, že si EU vzala příklad ze slov R. Reagana… on to ovšem myslel jako varování, nikoliv jako návod.
Když čtu současné nářky automobilového průmyslu, jeho žádosti o podporu a dotace, nemohu se zbavit pocitu, že si EU vzala příklad ze slov R. Reagana… on to ovšem myslel jako varování, nikoliv jako návod.
Dnes je naprosto jasné, že všechny (předem známé) nevýhody podpisu Lisabonské smlouvy se splnily či plní… a žádné výhody z ní pro náš stát a občany neplynou.
Podle dnešní informace z HN, navýší Česko po tlaku z Bruselu své “klimatické cíle” na podíl obnovitelných zdrojů energií, kterých chce dosáhnout do roku 2030. Celkový účet se podle ministerstva průmyslu může vyšplhat až na bilion korun.
Cílem je odvrátit myšlení voličů od každodenní reality, od neplnění volebních slibů a od výsledků jimi provozované politiky v reálném čase. A navíc – hospodářské problémy a regulace lze snadno „svést“ na opatření zcela nutná k „zachraně planety"
Izolovaná snaha EU o snížení emisí CO2 u automobilů povede jen ke zdražení jak automobilů jako takových, tak i ke zdražení s nimi souvisejících služeb a tím i k poklesu životní úrovně občanů a konkurenceschopnosti průmyslu.
Vzrůstá snaha EK ovládat a kontrolovat veřejné mínění a názory, které se objevují nejen na sociálních sítích. A ty nevhodné "regulovat".
A další poučení plyne i pro voliče, kteří si ztěžují že není koho volit a že zločinné „stranické sekretariáty“ odsunují ty „lepší“ na nevolitelná místa kandidátky... a hle.. i 31 místo kandidátky je volitelné
Výbor Evropského parlamentu pro životní prostředí a zdraví odhlasoval návrh ukončit povinné přidávání první generace biopaliv do pohonných hmot postupně během příštího desetiletí.
Systém, kdy úředník EK touží po tom, aby vše v celé EU bylo stejné, je nejen nesmyslný, ale i strašně časově a finančně náročný. A co víc, vede k likvidaci tradic a kulturních specifik jednotlivých zemí.
Pane doktore, uvádíte "...kterou těsně před volbami prolobboval Babiš, navyšuje od června 2010 ...". Jak to Babiš dokáz...
Prostě, sečteno a podtrženo – další bruselské „dobro“, které pod záminkou ochrany životního prostředí omezuje svobodu volby a výrazně zdražuje, případně zcela likviduje běžné aktivity občanů.
Velikášské cíle a snahy o vytvoření Evropského superstátu nepřinášejí občanům žádné výhody… jen ztrátu svobod a zbytečné ekonomické náklady.
Občané by měli bedlivě zvažovat, zda tato pracovní místa chtějí ze svých příjmů platit. V konečném důsledku je totiž zaplatí hned dvakrát. Poprvé skrze dotace a subvence ve svých daních. A podruhé pak ve vyšších cenách v obchodě u pokladny.
Na trhu práce je nedostatek pracovních sil produkujících „hmotné statky“ a nadbytek pracovních sil produkujících lejstra, která nikomu životní úroveň nezvýší
Jistě nejsem sám, kdo pozoruje strmý nárůst regulací či spíše, dámy prominou, „buzerací“ všeho druhu. O co vlastně jde, proč se to tak děje a proč je to špatné?
Vláda se chová přesně podle známého Reaganova výroku "Když něco funguje, zdaň to.. když se to ještě hýbe, zreguluj to.. a když se to hýbat přestane, dotuj to". Reagan to ovšem myslel jako varování, ne jako návod.
To, o co jim jde, nejsou ani občané a ani planeta Země. To, o co jim jde je stejné jako vždy - jde jim o prebendy, peníze a moc nad občany.
Je až pozoruhodné, kolik se nám zvláště v Praze objevilo náhle pořádkumilných občanů. Stačila jedna velice sporná regulace a kolik jich je.
Není sporu o tom, že nespokojenost občanů celé řady zemí se současným vývojem EU roste a ruku v ruce s touto nespokojeností stoupá volání po reformě současného systému rozhodování.
Nikdo soudný si nemůže myslet, že s teroristy lze bojovat pomocí razítek, a že lze tímto způsobem reálně omezit jejich přístup ke zbraním.