Tento tunel tehdy protikorupční policie zdokumentovala tak, že tehdejší ministerstvo financí vedené Sobotkou, doly řádně neocenilo. Nenechalo totiž ocenit řadu lukrativních dceřiných společností OKD v hodnotě mnoha miliard korun. Obchod dokonce dvakrát prověřovala Evropské komise, která konstatovala, že privatizační cena byla tržní. Problém je ale v tom, že EK při svém posuzování vycházela z neúplných údajů dodaných ministerstvem financí, vedeným tehdy Sobotkou.
Podle MF DNES dodalo ministerstvo financí v únoru 2006 do Bruselu pod hlavičkou „Bohuslav Sobotka, 1. místopředseda vlády“ informace zpracované firmou Karbon Invest, která OKD koupila. Respektive jejími advokáty z AK Pokorný, Wagner & spol., pro kterou dříve pracoval právě ministr Sobotka. Tím úřad vše pokryl. Obchod hájil resort i v roce 2010, kdy jako přílohy zdůvodnění putovaly do Bruselu opět původní materiály ze stejné advokátní kanceláře.
Na jaře minulého roku dokonce už ministerstvo financí přiznalo, že poslalo Evropské komisi v kauze OKD zavádějící či dokonce nepravdivé informace, na základě kterých pak Brusel privatizaci posvětil. Aby ale Evropská komise přehodnotila své stanovisko, muselo by jí ministerstvo financí přesvědčit důkazy, že jí tehdy Česká republika obelhala a zda se to stane je zatím ve hvězdách.
Tyto informace nám docela podrobně ukazují, jak je dnešní premiér do této kauzy prostřednictvím svých advokátů zamotán. Z toho jasně vyplývá, že je zcela spoluzodpovědný za to, co se na dole Paskov a s OKD děje v současné době. Měl by se k tomu postavit jako chlap a všem těm horníkům, kteří zřejmě přijdou o práci, nějakým opačně zištným způsobem z toho co majitelé při nákupu OKD v roce 2004 vydělali pomoci a to hlavně proto, že ryba vždy smrdí od hlavy!